LT EN RU
Naujienos

Informacija apie įdarbinamus užsieniečius teikiama per „Sodros“ sistemą

2019 lapkričio 11

Valstybinė darbo inspekcija primena, kad nuo lapkričio 4 d., darbdaviai, įdarbinę užsienietį, kuris nėra Europos Sąjungos valstybės narės pilietis, arba užsienietį, komandiruojamą iš užsienio valstybės jurisdikcijai (įskaitant ES šalis) priklausančio darbdavio laikinai dirbti Lietuvoje, turės apie tai pateikti informaciją.

Ji bus teikiama per „Sodros“ elektroninę draudėjų aptarnavimo sistemą (EDAS), užpildant atitinkamos formos pranešimus apie Lietuvoje dirbančius užsieniečius (forma – LDU).
Pranešimų apie Lietuvoje dirbančius užsieniečius (LDU forma) teikimas „Sodrai“:

  • Įdarbinus trečiosios šalies pilietį, pranešama ne vėliau kaip įdarbinimo dieną;
  • Priėmus komandiruojamą užsienio valstybės pilietį (įskaitant Europos Sąjungos šalis), pranešama ne vėliau nei likus vienai dienai iki darbo Lietuvoje pradžios.

Darbdaviai atgaline tvarka taip pat turės pateikti ir informaciją už laikotarpį nuo rugsėjo 1 d. iki lapkričio 3 d. Ši informacija galės būti pateikta iki 2019 m. gruodžio 15 d.
Informaciją „Sodra“ perduos Užimtumo tarnybai ir Valstybinei darbo inspekcijai (VDI). Duomenys leis VDI tikrinti, ar nepažeidžiamos į Lietuvą komandiruotų darbuotojų garantijos, kontroliuoti sezoninių ir komandiruojamų darbuotojų gyvenimo sąlygas, vykdyti nelegalaus ir nedeklaruoto darbo kontrolę ir prevenciją bei rinkti ir analizuoti komandiruotų darbuotojų statistiką.
Daugiau informacijos bendruoju Valstybinės darbo inspekcijos konsultacijų telefonu  (8 5) 2139772