LT EN RU
Naujienos

Informacija apie transporto priemonės savininko civilinės atsakomybės privalomąjį draudimą Gruzijos teritorijoje

2018 kovo 27

Susisiekimo ministerija informuoja, kad gavo Gruzijos ambasados Lietuvos Respublikoje notą su informacija apie privalomąjį civilinės atsakomybės draudimą transporto priemonėms, registruotoms užsienio valstybėje ir atvykstančioms į Gruzijos teritoriją.

2017 m. gruodžio 15 d. buvo priimtas Gruzijos teritorijoje esančio užsienyje įregistruoto transporto priemonės savininko civilinės atsakomybės privalomojo draudimo įstatymas. Remiantis įstatymu, vasario 26 d. buvo įkurtas privalomojo draudimo centras, kuris įgyvendintų privalomojo draudimo įpareigojimus ir reikalavimų padengimą.

Nuo kovo 1 d. transporto priemonės savininkas/valdytojas privalo apdrausti savo civilinę atsakomybę už visą automobilio buvimo Gruzijos teritorijoje laikotarpį. Transporto priemonės savininkas/valdytojas, esantis Gruzijos teritorijoje be draudimo, baudžiamas administracine bauda nuo 100 iki 200 GEL (33-66 EUR).

Į Gruzijos teritoriją įvažiuojančios transporto priemonės savininkui/vairuotojui muitinės įstaigos teiks informacines brošiūras, kuriose bus pateikiama informacija apie draudimo pardavimo vietas, draudimo paketus ir veiksmus, kurių reikia imtis įvykus eismo įvykiui.

Nuo kovo 1 d. draudimo paketus galima įsigyti centriniuose filialuose, esančiuose šalia muitinės punktų (Sarpi, Red Bridge, Kazbegi, Sadakhlo) ir kitose prekybos vietose: bankuose, mokėjimo automatuose, internetinėje svetainėje, per agentus ir tarpininkus, nurodant centro Symbolic logotipą.

Daugiau informacijos rasite pridėtoje brošiūroje.