LT EN RU
Naujienos

Informacija dėl muitinės spaudo ant konosamento ir apsikeitimo leidimais 2022 m.

2021 gruodžio 15

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ kreipėsi į Lietuvos Respublikos susisiekimo ministeriją dėl muitinės spaudo ant konosamento ir apsikeitimo leidimais 2022 metams. Ir vakar gavo atsakymą, kad Susisiekimo ministerija organizavo konsultacijas su Muitinės departamentu prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos šiais klausimais.

Konsultacijų  metu Muitinės departamentas atkreipė dėmesį į tai, kad konosamentas nėra skirtas muitinės procedūroms užtikrinti. Siekiant sudaryti galimybes Lietuvos vežėjams vežti iš Lietuvos terminalų krovinius, kurių kilmės šalis nėra Lietuva bei įvertinant Kazachstano Respublikos pramonės ir infrastruktūros plėtros ministro 2020 m. gegužės 15 d. įsakymo Nr. 295 50 punktą, pagal kurį turint CMR važtaraštį, patvirtintą muitinės spaudu, tokiam vežimui galima naudoti Kazachstano dvišalį leidimą, buvo priimtas sprendimas dėti muitinės antspaudus ant CMR važtaraščio pradedant  TIR procedūrą vežant krovinius į Kazachstano Respubliką ir kitas trečiąsias šalis.

Šiuo tikslu Muitinės departamentas atliko atitinkamų teisės aktų pakeitimus, kuriuose įpareigojama postų pareigūnams žymėti vežimo dokumentus (CMR) muitinės antspaudu.

Be to, savo atsakyme Susisiekimo ministerija teigia, kad vertina bendradarbiavimą su asocijuotomis verslo struktūromis ir nedelsdama informuoja apie planuojamas derybas su trečiosiomis šalimis, taip pat kviečia asociacijų atstovus į Lietuvos delegaciją bei yra atvira nuolatiniam konstruktyviam darbiniam dialogui.

Visą raštą rasite paspaudę čia: Linavai 20211207 

 


Grįžti
KLAUSK