LT EN RU
Naujienos

Informacija dėl nacionalinių (D) vizų išdavimo Lietuvos ambasadoje Ukrainoje

2018 vasario 12

Primename, kad pagal naują Lietuvos Respublikos ambasados Ukrainoje tvarką, dokumentai dėl nacionalinių vizų (D) iš asmenų, vykstančių dirbti į Lietuvą ir turinčių profesiją, kuri įtraukta į Lietuvos darbo biržos direktoriaus patvirtintą profesijų, kurių darbuotojų trūksta Lietuvos Respublikoje, sąrašą, priimami asmeniškai pirmadieniais – ketvirtadieniais 08.00-13.00 ir 14.00-16.00, o penktadieniais 08.00-13.00  pagal išankstinę registraciją.

Išankstinė registracija vykdoma elektroniniu būdu paspaudus šią nuorodą. 

Atsižvelgusi į vežėjų nusiskundimus dėl išankstinės elektroninės registracijos, asociacija „Linava“ kreipėsi į ambasadą. Ambasada informavo, kad dėl nuo šių metų sausio mėnesio praplėsto profesijų, kurių darbuotojų trūksta Lietuvos Respublikoje, sąrašo, žymiai padidėjo besikreipiančių asmenų skaičius, o ambasados darbuotojų skaičius nepakito. Šių metų sausio mėnesį buvo priimti 2580 asmenų prašymai nacionalinėms (D) vizoms išduoti. Per visus 2017 metus šių prašymų skaičius nesiekė 11 900. Šiuo metu per vieną dieną elektroniniu būdu užsiregistruoja 1200 asmenų. Siekdama užtikrinti sklandų paslaugų teikimą, ambasada žada stebėti ir kontroliuoti elektroninę registracijos sistemą bei esant reikalui, skirti papildomas registracijos datas ir laikus.

Taip pat ambasada informavo, kad reikalavimas Lietuvoje dirbusiems asmenims, besikreipiantiems dėl sekančios nacionalinės „D“ vizos išdavimo, pateikti darbo Lietuvoje faktą patvirtinančius dokumentus iš Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos („Sodros“) ir/arba Valstybinės mokesčių inspekcijos nebus taikomas asmeniui, vykstančiam dirbti į įmonę, kuri įtraukta į patvirtintų įmonių sąrašą (nuoroda į sąrašą). 

Primename, kad apie su užsieniečių įdarbinimu susijusias problemas galite pranešti asociacijos transporto reikalų skyriui tel. (5) 278 65 45 ar el. paštu: info@linava.lt.