2019 kovo 06

Informacija apie "Brexit" - iš Muitinės departamento


brexit_foto

Muitinės departamentas informavo „Linavą“, kad dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos proceso pradžios ir atitinkamos Europos Komisijos administruojamos Ekonominės veiklos vykdytojų sistemos (EOS) pertvarkos, planuojama, kad šių metų kovo 29 d. ir 30 d. neveiks Muitinės prievolininkų registras. Tikslus Muitinės prievolininkų registro neveikimo laikas bus praneštas papildomai, paskelbus tikslų EOS neveikimo laiką. Kovo 29- 30 dienomis taip pat bus sustabdytas asmenų registravimas Muitinės prievolininkų registre ir asmenims nebus suteikiami EORI kodai. Primename, kad muitinės deklaracijos gali būti įforminamos ir (arba) muitinės veiklos taisyklėmis numatyti leidimai išduodami tik jeigu asmuo, kurio vardu įforminama muitinės deklaracija ir (arba) kurio vardu prašoma išduoti atitinkamą leidimą, turi galiojantį EORI kodą.

Atkreipiame dėmesį į tai, kad nuo 2019 m. kovo 30 d.:

- nustoja galioti Jungtinės Karalystės muitinės Jungtinės Karalystės ekonominės veiklos vykdytojams ir trečiųjų šalių ekonominės veiklos vykdytojams suteikti EORI kodai. Todėl rekomenduojame Jungtinėje Karalystėje ir kitose trečiosiose šalyse registruotiems ekonominės veiklos vykdytojams, kuriems suteikti EORI kodai nebegalios ir kurie vykdo ar numato vykdyti veiklą reguliuojamą muitų teisės aktų Lietuvos Respublikoje, teikti Lietuvos muitinei prašymus EORI kodui gauti;

- trečiųjų šalių ekonominės veiklos vykdytojams, nurodžiusiems, kad turi registruotą buveinę, centrinę būstinę arba nuolatinį verslo padalinį Jungtinėje Karalystėje, EOS sistemoje ir Muitinės prievolininkų registre bus panaikintas įsteigimo Europos Sąjungoje muitų teritorijoje požymis, tai yra, bus laikoma, kad ekonominės veiklos vykdytojas, vadovaujantis Sąjungos muitinės kodekso 5 str. 31 punktu, nėra įsisteigęs  Europos Sąjungos muitų teritorijoje;

- iš EOS ir Muitinės prievolininkų su EORI kodų susijusios informacijos bus pašalinti registro ekonominės veiklos vykdytojų Jungtinėje Karalystėje suteikti PVM mokėtojų kodai.

Prašome pasirūpinti registracija Muitinės prievolininkų registre ir EORI kodo gavimu iš anksto.

Tuo atveju, jeigu Jungtinės Karalystės išstojimas iš Europos Sąjungos bus atidėtas, pirmiau pateikta informacija bus atnaujinta!