LT EN RU
Naujienos

IRU

2011 lapkričio 03

VEŽĖJŲ DĖMESIUI,

Tarptautinė kelių transporto sąjunga (IRU) informavo, kad nuo 2011 m. spalio 5d. išankstinio duomenų pateikimo deklaracijas naudojant IRU modulį TIR-EPD galima pateikti dar į tris prie šios sistemos prisijungusias šalis – BALTARUSIJĄ, GRUZIJĄ ir BOSNIJĄ-HERCOGOVINĄ.
Šios šalys prisijungė prie 15 šalių, kuriose IRU TIR – EPD modulis jau naudojamas: Belgijoje, Bulgarijoje, Čekijoje, Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Moldavijoje, Prancūzijoje,Rumunijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje, Suomijoje, Vengrijoje ir Vokietijoje.
Primename, kad IRU TIR – EPD modulis turi nemažai papildomų privalumų, kurie padės vežėjams – TIR sistemos dalyviams efektyviau panaudoti turimus duomenis:
- TIR EPD modulis yra nemokamas visiems TIR turėtojams, kas leidžia sutaupyti nemažas lėšas (vidutinė įmonė sutaupo iki 1.700 Eur per metus);
- apsaugo komercinius duomenis, pateikiamus kitiems naudotojams;
- išankstinės elektroninės deklaracijos vienu metu išsiunčiamos į visas ES šalis;
- operatyvus ES muitinių atsakymų gavimas, jų analizė, taisymas ir pakartotinis išsiuntimas;
- saugi naudojimosi prieiga.
Kiekvienas asociacijos LINAVA narys gali susipažinti su IRU TIR – EPD moduliu ir aktualia informacija apie pasikeitimus asociacijos LINAVA interneto svetainėje pagal nuorodą – IŠANKSTINIS DEKLARAVIMAS.
Dėl papildomos informacijos apie naudojimąsi šia sistema vežėjai gali kreiptis į asociacijos „LINAVA“ TIR departamentą tel. 85 2740280 arba elektroniniu paštu tir@linava.lt.

TIR departamentas


Grįžti

Komentarai

KLAUSK