LT EN RU
Naujienos

IRU kreipėsi į Vokietijos ir Prancūzijos ministrus dėl minimalios algos reikalavimo sustabdymo

2016 lapkričio 24

Tarptautinė vežėjų sąjunga IRU kreipėsi į Vokietijos ir Prancūzijos ministrus siekdama sustabdyti šiose šalyse galiojančius minimalaus darbo užmokesčio komandiruojamiems darbuotojams reikalavimus.

Kreipimąsi pasirašė IRU generalinis sekretorius Umberto de Pretto. Jis išsiųstas Vokietijos Darbo ir socialinių reikalų ministrui Andrea Nahlesui, Susisiekimo ir infrastruktūros ministrui Aleksandrui Dobrindtui, Finansų ministrui Wolfgangui Schäuble ir Prancūzijos Energijos ir tvarios plėtos ministrui Alainui Vidaliesui.

Kreipimesi IRU akcentuoja, kad įvesti precedento neturintys reikalavimai yra didžiulė administracinė našta transporto įmonėms, kurios dirba Vokietijoje ir Prancūzijoje. Tai lemia ir padidėjusias finansines išlaidas. Į naujų reikalavimų problemą dėmesį atkreipė ir Europos Komisija, kuri pradėjo nusižengimo procedūras prieš Prancūziją ir Vokietiją, todėl šių įstatymų galiojimas iki tol kol nebus pabaigtos pažeidimo procedūros, turėtų būti sustabdytos.

Kreipimosi idėją labiausiai inicijavo „Linavos“, Lenkijos vežėjų asociacijos „ZMPD“, Ukrainos vežėjus vienijančios „ASMAP“ bei kitų naujųjų ES šalių asociacijų atstovai. IRU Keleivinio ir Krovininio transporto tarybose buvo nuspręsta kreiptis į Vokietijos ir Prancūzijos ministrus, kad būtų sustabdytas naujųjų įstatymų galiojimas, kol Europos Komisija priims sprendimą dėl šių įstatymų. Tarybų posėdžiai vyko lapkričio pradžioje, IRU generalinės asamblėjos metu. Šio kreipimosi pasiūlymą aktyviai palaikė generalinėje asamblėjoje dalyvavę minėtų asociacijų atstovai.