LT EN RU
Naujienos

IRU pateikė informaciją apie TIR knygelių priėmimą išoriniuose Rusijos pasienio punktuose

2015 spalio 21

Asociacija „Linava“ gavo Tarptautinės kelių transporto sąjungos raštą, kuriuo informuojama, kad nuo 2015 m. rugsėjo 1 d. iki spalio 18 d. iš 2500 Rusijos Federacijos išoriniuose muitinės postuose įformintų TIR knygelių, jos priimamos dvylikoje išorinių Rusijos pasienio muitinės kontrolės punktų.

TIR knygelės priimtos šiuose išoriniuose Rusijos muitinės pasienio kontrolės punktuose:

  • pasienyje su Suomija – Salla, Svetogorsk, Torfjanovska, Vjartsilja;
  • pasienyje su Ukraina – Krupec, Novye Jurkovichi, Pogar, Troebortnoe;
  • pasienyje su Estija – Šumilkino;
  • pasienyje su Latvija – Ubylinka;
  • pasienyje su Azerbaidžanu – Magaramkentskij;
  • pasienyje su Gruzija – Verhnij Lars.

Vežėjai, kurie naudoja TIR knygeles, patvirtino, kad jie į Rusiją sėkmingai įvažiavo per išvardytus išorinius pasienio muitinės punktus be papildomų patikrinimų ir kontrolės. IRU konstatuoja, kad vis dar išlieka problema dėl TIR knygelių priėmimo kituose pasienio muitinės punktuose, tačiau IRU sekretoriatas ir toliau stebi situaciją bei informuos savo narius apie pasikeitimus.

Galiausiai Rusijos federalinė muitinės tarnyba kreipėsi į kompetentingas institucijas kaimyninėse šalyse, siekdama suderinti sienos perėjimo punktų, kuriuose priimamos TIR knygelės, sąrašą. Todėl svarbu, kad šalių kompetentingos institucijos Rusijos federalinę muitinės tarnybą informuotų apie sienos perėjimo punktus, kuriuose, jų žiniomis, priimamos TIR knygelės.

IRU ir asociacija „Linava“ skatina savo narius vykti per išvardytus pasienio kontrolės punktus su TIR knygelėmis.