LT EN RU
Naujienos

IRU sveikina „LINAVĄ“ 30-mečio proga

2021 spalio 11

Rugsėjo 30 d. vykusioje Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „LINAVA“ jubiliejaus šventėje dalyvavo daugiau nei 300 svečių iš Lietuvos, ES, Ukrainos ir Centrinės Azijos. Šventėje buvo ir pats IRU generalinis sekretorius Umberto de Pretto.

Ceremonijoje sveikindamas „LINAVOS“ prezidentą Romą Austinską, generalinį sekretorių Zenoną Buivydą ir visą „LINAVOS“ šeimą, Umberto de Pretto kalbėjo apie Lietuvą kaip svarbią transporto ir prekybos sankryžą, kuri šiandien atlieka pagrindinį vaidmenį vykdydama pervežimus iš Europos Sąjungos ir Eurazijos ekonominės sąjungos.

„„LINAVA“ yra svarbus balsas – ne tik Lietuvoje, bet ir ES bei visame pasaulyje kartu su IRU. Visi jūs, „LINAVOS“ šeimos nariai, galite pagrįstai didžiuotis tuo, ką pasiekėte per pastaruosius tris dešimtmečius“, – sakė Umberto de Pretto.

„LINAVA“ buvo įkurta 1991 metų spalį 84 transporto įmonių iniciatyva. Nuo to laiko narystė išaugo daugiau nei dešimt kartų iki daugiau nei 1000 įmonių, valdančių 38 000 sunkvežimių ir 3 000 autobusų.

Praėjus mažiau nei metams nuo įsteigimo „LINAVA“ įstojo į IRU ir nuo to laiko aktyviai ir svarbiai dalyvavo IRU darbe tiek prekių, tiek keleivių vežimo srityje.

1993 m. Lietuva prisijungė prie TIR konvencijos, o „LINAVA“ buvo oficiali TIR knygelę išduodanti ir garantuojanti asociacija. Šiandien „LINAVA“ yra viena iš dešimties TIR išduodančių asociacijų visame pasaulyje.