LT EN RU
Naujienos

Įvyko TIR ir muitų komiteto posėdis

2017 rugsėjo 13

Rugsėjo 12 d. į posėdį rinkosi TIR ir muitų komiteto, kuriam vadovauja prezidiumo narys Bronislavas Geležiūnas, nariai.

Pirmiausiai pristatytas asociacijos atstovų Bronislavo Geležiūno ir TIR skyriaus vadovės Gintarės Lingytės darbas praėjusią savaitę vykusiame IRU TIR ir muitų komiteto (CAD) darbo grupės posėdyje. Susitikimo metu aptarta TIR sistemos plėtra, pristatytos prie sistemos norinčios prisijungti naujos šalys. Diskutuota apie patobulinimus ir naujas paslaugas, kurios padarytų sistemą patrauklesnę ir senųjų šalių vežėjams. Aptarti pasauliniai TIR sistemos veikimo rezultatai, kryptys, kuriomis toliau vystysis TIR sistema. Informuota, kad TIR knygelių galiojimas artimiausiu metu bus pratęstas nuo 75 iki 90 dienų.

Asociacijos TIR skyrius pristatė darbus, kuriais siekiama aktyvinti TIR pardavimus ir paskatinti naudotis elektroninėmis sistemomis. Diskutuota kaip padidinti TIR-EPD deklaravimo apimtis. Pastaroji sistema leidžia sutaupyti laiko ir lėšų, tačiau ne visi vežėjai ja naudojasi.

Kitu klausimu kalbėta apie galimus pokyčius muitinėje. Iš muitinės sandėlių norima iškelti muitininkus. Toks sprendimas būtų nepalankus vežėjams, kuriems pasikrovus krovinius gali tekti važiuoti į kitą vietą atlikti muitinės procedūrų. Asociacija „Linava“ susitikimų su valstybinėmis institucijomis metu akcentavo, kad besikeičianti tvarka neturėtų apkrauti vežėjų papildomomis procedūromis ar reikalavimais, o muitinės procedūrų atlikimas neturėtų būti pasunkintas.

Svarstytas ir TIR garantinės sumos didinimo klausimas. Kai kuriose šalyse ši suma siekia 100 tūkst. eurų, kitose vis dar60 tūkst. eurų. Lietuvoje taip pat norima padidinti garantinę sumą iki 100 tūkst. eurų. Tokiam pokyčiui neprieštarauja Muitinės departamentas, tačiau sutarties tekstas vis dar derinamas.

Kalbėta ir apie TIR sistemos administravimo programas asociacijoje „Linava“, pristatytos ASK-TIR web sistemos, kurią teikia IRU, naudojimo galimybės.

Posėdžiui pirmininkavo Bronislavas Geležiūnas, o jame dalyvavo prezidentas Erlandas Mikėnas, viceprezidentas Vytas Bučinskas, generalinis sekretorius Vytautas Milėnas, prezidumo nariai Marjan Svirko ir Romas Vosylius.