2022 balandžio 27

Jau galima pretenduoti į lengvatines paskolas apyvartinėms lėšoms ir investiciniams projektams įgyvendinti


pinigeliai

Sunkumų patiriantys Lietuvos vežėjai jau gali teikti prašymus pretenduodami į lengvatines paskolas apyvartinėms lėšoms arba investiciniams projektams įgyvendinti, pranešė Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

„Dėkojame Ekonomikos ir inovacijų ministerijai bei Susisiekimo ministerijai už parodytą dėmesį vežėjams šiuo įtemptu laikotarpiu ir už operatyvų reagavimą sprendžiant mums kylančius iššūkius“, – sako „Linavos“ prezidentas Romas Austinskas.

Nuo šiandien paskolas apyvartinėms lėšoms gali gauti smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai bei didelės įmonės, kurie užsiima  krovinių vežimo veikla ir pateikia įrodymus, kad negauna finansavimo rinkoje. Maksimali paskolos suma – ne daugiau kaip 5 mln. eurų vienai įmonei arba 10 mln. eurų įmonių grupei.  Maksimali paskolos trukmė – 3 metai. Paraiškas galima teikti iki 2022 m. gegužės 16 d.

Vežėjai taip pat gali kreiptis ir dėl lengvatinių paskolų investiciniams projektams. Ilgiausia paskolos trukmė –  8 metai, o maksimali paskolos suma – 3 mln. Eur. Paraiškas galima teikti iki 2022 m. spalio 31 d.

Be to, nuo balandžio vidurio buvo pagerintos šios priemonės sąlygos, leidžiančios UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) lanksčiau įvertinti, kada paskolos gavėjams reikia pateikti užstatą. Išsamią informaciją apie priemonės sąlygas galima rasti čia.