LT EN RU
Naujienos

Kazachstanas: krovininių automobilių eismas neribojamas

2020 kovo 26

Kovo 26 d. iš Kazachstano Pramonės ir infrastruktūros plėtros ministerijos gauta oficiali  informacija, jog krovininių autotransporto priemonių ir jų vairuotojų praleidimas per Kazachstano sieną laikantis sanitarinių ir epidemiologinių reikalavimų neribojamas.

Kaip informavo transporto atašė Lietuvos ambasadoje Kazachstane Gytautas Jundzila, remiantis šiuo išaiškinimu, įvažiavimas į Kazachstaną turi būti užtikrintas. Galimas daiktas, jog artimiausiu metu dar gali iškilti nesusipratimų pasienio postuose, tačiau ilgainiui tvarka turi nusistovėti.

„Vežėjų prašau būti pasiruošus, jog sienos kirtimo punktuose teks praleisti papildomai po pusvalandį ar valandą, kuomet bus tikrinama vairuotojo sveikata ar atliekama transporto priemonės dezinfekcija. Tokios priemonės gali būti taikomos ir šalies viduje įsteigtuose autotransporto patikros punktuose“, – „Linavai“ rašo transporto atašė Kazachstane.

Jis atkreipia dėmesį, jog Kazachstano sostinėje Nur Sultane ir Almtoje nuo kovo 19 dienos įvestas karantinas. Į šiuos miestus taip pat ribojamas įvažiavimas. Nežiūrint ribojimų oficialiai skelbiama, jog šie ribojimai negalioja krovininėms autotransporto priemonėms ir jų vairuotojams.

Taip pat atašė primena kovo 17 dieną Kazachstane nustatytas taisykles, kurių turėtų laikytis krovininio autotransporto vairuotojai ypatingosios padėties sąlygomis, vykdami Kazachstano teritorijoje:

- Vairuotojas privalo vykti į paskirties vietą, be reikalo ne išlipti iš automobilio salono;

- Būti viešose vietose savo iniciatyva yra draudžiama;

- Vairuotojas gali apsilankyti degalinėse, viešojo maitinimo vietose, maisto prekių parduotuvėse, specialiai įrengtose automobilių stovėjimo aikštelėse ar autoservisuose sugedus automobiliui.

- Atlikęs muitinės formalumus ir iškrovęs krovinį, vairuotojas turi teisę pakrauti automobilį nauju kroviniu ir atlikti muitinės formalumus su sąlyga, kad jis niekur nepasišalina iš pakrovimo ir muitinės formalumų atlikimo vietos.

- Laukdami pakrovimo, automobilis su vairuotoju turi būti specialioje sunkvežimių stovėjimo aikštelėje.

- Pakrovęs ir atlikęs muitinės formalumus, vairuotojas privalo nedelsiant vykti į pasienį, automobilių patikros punktą, per kurį jis turi išvykti iš Kazachstano, laikydamasis tų pačių taisyklių, kaip ir įvažiuojant į šalies teritoriją.

Ką daryti, jei vairuotojas pajunta koronaviruso požymius: likti automobilio kabinoje, paskambinti 103 arba 112, pranešti apie savo būklę, automobilio buvimo vietą, kabinoje esančių žmonių skaičių ir laukti, kol atvyks greitoji pagalba.

„Linava“ atkreipia dėmesį, kad reguliuojant situaciją Kazachstane, Lietuvos Užsienio reikalų ministerija įdėjo nemažai pastangų, kad krovininių pervežimams būtų sudarytos reikalingos sąlygos, kartu užtikrinant būtiną vairuotojų saugumą. Transporto atašė G.Jundzila nuolat palaikė glaudų ryšį su vežėjais ir operatyviai teikė informaciją apie svarbius pasikeitimus asociacijai.