2020 balandžio 28

Kazachstanas: vizų režimas


Kaip informavo Lietuvos ambasados Kazachstane transporto atašė, balandžio 23 dieną Kazachstano valstybinė ypatingosios padėties komisija nutarė padaryti išimtį ir atidėti vizų režimo įvedimą tolimųjų reisų vairuotojams iki birželio 1 dienos.

Tačiau ambasada vis dar gauna signalų, jog užsienio šalių piliečiai/vairuotojai, kuriems buvo panaikintas bevizis režimas, nėra praleidžiami per Kazachstano valstybinę sieną. Ambasados pareigūnai balandžio 28 d. bendravo su Kazachstano pasienio tarnybos pareigūnais, atsakingais už pasienio kontrolę. Pareigūnai teigė, jog tolimųjų reisų vairuotojai, Lietuvos piliečiai, į Kazachstano teritoriją yra įleidžiami tik turėdami vizas, taip pat teigė, kad nurodymų dėl vizų režimo įvedimo atidėjimo nėra gavę. Todėl ambasada kol kas negali patvirtinti, kad lietuviai vairuotojai artimiausiu metu per Kazachstano sieną bus praleidžiami be vizų.

Tačiau Lietuvos ambasada skelbia matanti, jog Kazachstano valdžia reaguoja į jų keliamas problemas, tačiau sprendimai ne visuomet priimami ir įgyvendinami greitai.  Problema dėl bevizio režimo taikymo ES vairuotojams Kazachstano institucijoms keliama visais įmanomais lygmenimis. Į problemos sprendimo paieškas pasijungę ir kitų ES šalių ambasados Kazachstane, taip pat ji keliama ir ES lygiu.

„Tikimės, kad artimiausiu metu informacija apie vizų režimo įvedimo atidėjimą tolimųjų reisų vairuotojams pasieks visus Kazachstano pasienio postus ir krovinių vežimui vizų įvedimo klausimas bent jau gegužės mėnesį įtakos neturės“, – skelbia Lietuvos ambasada Kazachstane.

Taip pat yra žinių, jog Kazachstano Pramonės ir infrastruktūros plėtros ministerija planuoja siekti, kad bevizio režimo panaikinimas iš viso nebūtų taikomas tolimųjų reisų vairuotojams. Apie galimus priimtus sprendimus šiuo klausimu informuosime papildomai.