LT EN RU
Naujienos

Keičiasi minimali alga Vokietijoje

2016 lapkričio 08

Nuo sausio 1 d. Vokietijoje keičiasi minimalios algos dydis. Į tai turės atsižvelgti ir Lietuvos kelių transporto sektorius. Jau daugiau nei metus visi šioje šalyje dirbantys tolimųjų reisų vairuotojai privalo gauti šalyje nustatytą minimalią algą. Vis tik besikeičianti tvarka reikšmingos įtakos neturės.

Pagal Vokietijos vyriausybės nutarimą, minimali alga tolimųjų reisų vairuotojams didėja iki 8,84 euro už valandą. Šiuo metu galioja 8,5 euro už valandą tarifas. Šis reikalavimas netaikomas vairuotojams, kurie Vokietijoje atlieka tranzitines operacijas.

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos prezidentas Erlandas Mikėnas atkreipia dėmesį, kad apskritai Vokietijos priimtas reikalavimas mokėti minimalią algą šiuo metu yra apskųstas Europos Komisijai. Jo nuomone, nuo sausio įsigaliosianti tvarka ypatingų pokyčių neturės, o pats reikalavimas ir toliau išlieka nenaudingas transporto sektoriui. Vokiečiai teigia, kad jis padės kovoti su „socialiniu dempingu“, tačiau praktika rodo, kad tai protekcionistinis įstatymas, kuris apsunkiną kitų šalių vežėjų darbą Vokietijoje. „Kuomet buvo įvestas toks reikalavimas, vairuotojų pajamos nepadidėjo. Jie ir anksčiau gaudavo Vokietijos šiuo metu reikalaujamas minimalias pajamas. Rinkoje jaučiamas labai didelis tolimųjų reisų vairuotojų trūkumas, o jų pajamos Lietuvoje yra gerokai didesnės už šalies vidurkį. Tuo metu vežėjų administracinės išlaidos ir našta gerokai išaugo. Vokietijos muitinei privalome pateikti dokumentus, kurie įrodo, kad laikomės numatytos tvarkos. Tai darbo sutartys, darbo apskaitos ir užmokesčio dokumentai, sumokėtus pinigus įrodantys išrašai ir t.t. Kiek padidėję minimalaus užmokesčio tarifas iš esmės nieko nekeičia, nes vairuotojai ir taip gauna tokius atlyginimus, bet pats įstatymas yra labai žalingas transporto sektoriui“,- apie tai, kad didelių pokyčių vežėjų veikloje nebus užsimena E. Mikėnas.

Naujasis minimalios algos reikalavimas turėtų įsigalioti 2017 m. sausio 1 d.