LT EN RU
Naujienos

Kroviniai ir keleiviai buvo vežami saugesnėmis transporto priemonėmis

2013 vasario 21
VKTI konstatuoja, kad keleiviai ir kroviniai yra vežami saugesnėmis transporto priemonėmis. Volvo nuotr.

Valstybinė kelių transporto inspekcija (VKTI) siekdama, kad keleiviai ir kroviniai būtų vežami transporto priemonėmis, nekeliančiomis pavojaus eismo saugumui, visuomenei ir aplinkai, 2012 m. didelį dėmesį skyrė keleivinių ir krovininių transporto priemonių techninės būklės kontrolei.

Pernai VKTI pareigūnai patikrino 3078 transporto priemonių techninę būklę. Palyginti su 2011 metais, patikrinta 20 proc. daugiau transporto priemonių.

Tikrindami transporto priemonių techninę būklę šalies keliuose VKTI pareigūnai naudojo modernią įrangą: mobiliuosius stabdžių tikrinimo stendus, žibintų patikros prietaisus, dūmomačius, išmetamųjų dujų analizatorius, skaitmeninių tachografų programavimo įrenginius. Tikrinimo metu nustatyti 3782 transporto priemonių techninės būklės trūkumai, iš kurių 342 stabdžių sistemos trūkumai (transporto priemonių vienos ašies ratų stabdymo jėgų netolygumas neatitiko nustatytų reikalavimų, ratų stabdymo jėgų netolygumas didesnis kaip 70 proc., darbinės stabdžių sistemos stabdymo efektyvumas neatitiko nustatytų reikalavimų), 521 ratų, padangų, tiltų, pakabos trūkumas (protektoriaus rašto gylis mažesnis už leistiną, ant vienos ašies ir (ar) sudvejinto tilto naudojamos nevienodos padangos ir kt.), 100 važiuoklės trūkumų (didesnis laisvumas amortizatorių jungtyse su kėbulu / pakaba, didesnis laisvumas ratų guoliuose, didelis laisvumas (susidėvėjimas) lankstuose), 1786 apšvietimo įrangos trūkumai (nepatikimai pritvirtinti žibintai ir (ar) jų elementai, šviečia ne visi numatyti žibintai, nešviečia nė vienas žibintas), 529 išmetamųjų dujų ir eksploatacinių skysčių nuotėkių trūkumai ir kt.

Už nustatytus techninės būklės trūkumus, keliančius grėsmę eismo saugumui, uždrausta eksploatuoti ar toliau važiuoti 432 transporto priemonėms. Inspekcijos pareigūnai taip pat nustatė 199 greičio ribojamųjų prietaisų ir tachografų trūkumus bei 88 transporto priemones nukreipė į tachografų dirbtuves privalomai patikrinti transporto priemonių tachografą ir išmontuoti draudžiamus prietaisus ar įrenginius, atjungiančius nors vieną iš tachografo funkcijų.

2012 metais, palyginti su 2011 metų duomenimis, techninės būklės trūkumų, tenkančių vienai patikrintai transporto priemonei, sumažėjo nuo 1,54 iki 1,21 trūkumo.VKTI konstatuoja, kad keleiviai ir kroviniai yra vežami saugesnėmis transporto priemonėmis, nes nustatomų eismo saugumui pavojų keliančių techninės būklės trūkumų, tokių kaip stabdžių sistemos, vairavimo sistemos ir ratų, padangų, tiltų, pakabos techninės būklės trūkumai, mažėja.