LT EN RU
Naujienos

Keleivinio transporto atstovai aptarė naujų taisyklių įgyvendinimą su Konkurencijos taryba

2019 rugsėjo 05

Rugsėjo 3 d. Lietuvos konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas su keleivinio transporto sektoriaus atstovais aptarė naujai ruošiamų dėl leidimų vežti keleivius tolimojo reguliaraus susisiekimo kelių transporto maršrutais išdavimo taisyklių įgyvendinimą.

Susitikime, kuriame dalyvavo Lietuvos pramonininkų konfederacijos vykdomasis direktorius Ričardas Sartatavičius, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius bei direktorė Roma Žakaitienė bei vežėjų atstovai, buvo kalbama, kada turėtų įsigalioti nauja taisyklėse numatyta tvarka. Kadangi taisyklėse numatomi rimti pakeitimai, liberalizuosiantys tolimojo reguliaraus susisiekimo keleivių vežimo rinką, dabar dirbantys vežėjai, savivaldybės ir Lietuvos transporto saugos administracija turi tinkamai pasiruošti numatomiems pakeitimams, todėl siūloma neskubėti įgyvendinti naujas tvarkas.

„Viliamės, kad Konkurencijos tarybos išvados nesudarys galimybių nutraukti galiojančių sutarčių tolimojo keleivinio transporto maršrutams. Jei sprendimas bus palankus dabar veikiantiems vežėjams, prie naujos tvarkos pereisime nuo 2023 metų ir dirbsime pagal dabar su Susisiekimo ministerija derinamas taisykles ir tvarkas“, – įspūdžiais iš susitikimo dalijosi „Linavos“ viceprezidentas, Keleivinio transporto tarybos pirmininkas Rimantas Martinavičius. Jis sakė, jog susitikimo metu vežėjai turėjo galimybę išsakyti savo nuogąstavimus dėl galimų grėsmių, todėl tikisi, kad jų nuomonė bus išgirsta.

Konkurencijos tarnyba kol kas nėra įvertinusi ruošiamų taisyklių pagal konkurencinių sąlygų tolygumą, kol kas vyksta naujų normų analizė.

Kaip žinoma, Susisiekimo ministerija ruošia taisykles dėl leidimų vežti keleivius tolimojo reguliaraus susisiekimo kelių transporto maršrutais išdavimo. Ministerijos atstovai numatomas taisykles derina su vežėjais, „Linava“ jau du kartus pateikė savo pastabas. Pirmą kartą ministerijai buvo pateiktos 23 pastabos ir pasiūlymai, antrą kartą – 10. Į didžiąją dalį pasiūlymų yra geranoriškai atsižvelgiama.