LT EN RU
Naujienos

Keleivių vežėjai aptarė aktualijas

2016 lapkričio 08

Lapkričio 7 d. keleivių vežėjai rinkosi LINAVOS mokymo centre į išplėstinį Keleivinio transporto tarybos posėdį, kuriame susitiko su asociacijos „Linava“ vadovais, aptarė Europos Sąjungos lėšų panaudojimo autobusų parkų atnaujinimui galimybes bei diskutavo su posėdyje dalyvavusiais profsąjungų atstovais.

Posėdžio pradžioje Keleivinio transporto tarybos pirmininkas Rimantas Martinavičius pristatė du naujus autobusų parkų vadovus: UAB „Vilniaus viešasis transportas“ generalinį direktorių Gintarą Maželį ir UAB „Busturas“ generalinį direktorių Vaidą Seiracką ir pakvietė juos aktyviai įsijungti į keleivių vežėjų bendruomenę.

Asociacijos prezidentas Erlandas Mikėnas informavo apie vežėjų problemas, kurios aktualios ne tik Lietuvos, bet ir kitų Rytų Europos šalių vežėjams. Atliekamas didelis darbas, siekiant įrodyti protekcionistinių reikalavimų Vakarų Europoje neteisėtumą, taip pat sustabdyti bandymus naujai reglamentuoti vairuotojų kassavaitinį poilsį.

Generalinis sekretorius Vytautas Milėnas konstatavo, kad asociacijos finansinė padėtis stabilizavosi.  Sekretoriato vadovas apžvelgė sekretoriato vykdomą veiklą, informavo, kaip vykdomi prezidiumo nutarimai.

Susisiekimo ministerijos Biudžeto ir valstybės turto valdymo departamento direktorius Saulius Kerza informavo apie Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos priemonių, atnaujinant vietinio viešojo transporto priemonių parką, finansavimo aprašus, kurių projektai jau parengti, bet dar nepatvirtinti. SM atstovas konstatavo, kad yra daug neaiškumų, todėl projektų rengimas taip ilgai užtruko. Daug problemų kyla dėl Konkurencijos tarybos, kuri aktyviai dalyvauja rengiant projektus. Posėdžio dalyviai priekaištavo, kad ruošiant finansavimo aprašus, SM savo pozicijų nederino su vežėjais.

Lietuvos transporto darbuotojų profesinių sąjungų forumo pirmininkas Ramūnas Narbutas ir Lietuvos kelių ir autotransporto darbuotojų profesinių sąjungų federacijos pirmininkas Bronius Bučelis asociaciją „Linava“ įvardijo kaip didžiausią šalies socialinį partnerį transporto srityje ir išreiškė viltį, kad su asociacija bus pasirašytas ketinimų protokolas dėl bendradarbiavimo.

Posėdžio dalyviai diskutavo apie valdžios institucijų nenorą išgirsti vežėjus, apie galimas grėsmes keleivių vežėjų verslui dėl Kelių transporto kodekso pakeitimų.

Detaliau apie pasitarimą galima paskaityti paspaudus šią nuorodą.