2020 kovo 16

Keleivių vežėjams - apie prašymus stabdyti reisus


Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) praneša, kad dėl susiklosčiusios situacijos Lietuvos Respublikoje paskelbus karantiną , galimi tolimojo reguliaraus susiekimo autobusų keleivių srautų sumažėjimai.

Administracija prašo vežėjų įsivertinti galimus keleivių srautų pakitimus, ir esant poreikiui, teikti laisvos formos prašymus dėl laikino tam tikrų tolimojo reguliaraus susisiekimo maršrutų ar reisų sustabdymo karantino laikotarpiui, t.y. iki 2020-03-27. Prašymuose prašome nurodyti alternatyvas, kaip keleiviai galės keliauti sustabdžius Jūsų prašomą maršrutą / reisą.

Prašymus reikėtų siųsti el. paštu ltsa@ltsa.lrv.lt, kopija virginijus.ciskauskas@ltsa.lrv.lt.

Atsakymai į Jūsų prašymus bus siunčiami skubos tvarka.

Administracija atkreipia dėmesį, kad atsižvelgiant keleivių vežimas tolimojo susisiekimo autobusais turi būti vykdomas atsižvelgiant į Nutarimo dėl karantino nurodytas sąlygas:

„3.1.6. Ribojamas keliaujančiųjų tarpmiestinio ir priemiestinio reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto maršrutais intensyvumas – leidžiama užimti tik sėdimas vietas ne mažesniu kaip 1 metro atstumu. Turi būti taikomos ypatingos saugos priemonės – transporto priemonės dezinfekuojamos kiekvieno maršruto pradinėje ir galinėje stotelėse. Šią nuostatą rekomenduojama taikyti ir vykdant keleivių vežimą viešuoju miesto transportu.“

Šiuo metu rengiamos detalesnės taisyklės, kurios turėtų būti patvirtintos Susisiekimo ministro įsakymu. Apie šias taisykles informuosime atskiru pranešimu.