LT EN RU
Naujienos

Keleivių vežėjų problemos aptartos LTSA

2018 sausio 09

2018 m. sausio 9 d. asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius Tomas Garuolis, Transporto reikalų skyriaus vyr. specialistas J. Stolovickij ir keleivių vežėjų atstovai lankėsi Lietuvos transporto saugos administracijoje (toliau – LTSA). Susitikime dalyvavo LTSA direktoriaus pavaduotojas Justas Rašomavičius ir Transporto veiklos reguliavimo skyriaus vedėjas Virginijus Čiškauskas.

Pasitarimo metu buvo išsakyti keleivių vežėjų nuogąstavimai dėl leidimų keleivių vežimui tolimojo reguliaraus susisiekimo maršrutais išdavimo tvarkos, kreiptasi dėl galimybės dabar galiojančius leidimus pratęsti dar 5 metams. Prašant pratęsti leidimų galiojimą, pateikti šie argumentai:

  • Naujos leidimų išdavimo tvarkos parengimui prireiks nemažai laiko, manoma, kad per 2-3 metus nebus pakeisti visi reikiami teisės aktai, poįstatyminiai aktai ir pasiruošta naujai leidimų išdavimo tvarkai.
  • Po pirmųjų organizuotų konkursų (jeigu bus pasirinktas toks būdas) procesas gali užstrigti teismuose ir sustabdyti konkursų skelbimą kitiems maršrutams.
  • Kai kurie vežėjai pastaruoju metu investavo į naujų transporto priemonių įsigijimą, į naujas rezervavimo ir bilietų pardavimo sistemas, į keleivių aptarnavimo gerinimą, į autobusų stočių atnaujinimą. Vežėjai jokių įspėjimų iš SM arba VKTI (LTSA) apie tai, kad pasikeis leidimų galiojimo pratęsimo tvarka, negavo. Todėl netikėtai sutrumpinti leidimų galiojimą iki 3 metų būtų neteisinga ir nesąžininga.

LTSA vadovai išklausė keleivių vežėjų nuogąstavimus ir suprato jų poziciją, tačiau pareiškė, kad prieš priimant sprendimą dėl leidimų pratęsimo, klausimas bus derinamas su Konkurencijos taryba.

LTSA vadovybė taip pat paprašė įspėti vežėjus, kad pereinant prie LTSA paslaugų teikimo tik elektroniniu būdu, vežėjams būtina pasirūpinti elektroniniu parašu.