LT EN RU
Naujienos

Kelių transporte – socialinio dialogo paieška

2019 sausio 22

Trišalė taryba pavedė „Linavai“ vesti derybas su socialiniais partneriais dėl transporto sektoriuje kylančių problemų sprendimo derybų keliu.

Sausio 22 d. vykusiame trišalės tarybos posėdyje „Linavos“ atstovas Tomas Garuolis pristatė „Linavos“ poziciją dėl kolektyvinių derybų. Trišalė taryba, išklausiusi informaciją, patikėjo „Linavai“ derėtis su profesinėmis sąjungomis ieškant galimybių užtikrinti darbuotojų, darbdavių ir valstybės interesus.

Toks sprendimas buvo priimtas po to, kai „Linava“ ėmėsi aktyvių veiksmų dėl svarstomo vairuotojų atlyginimų koeficiento didinimo. Savo poziciją vežėjai pristatė keletui ministerijų, tuomet Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pakvietė „Linavą“ savo poziciją išsakyti  Trišalėje taryboje. Įvertinus „Linavos“ argumentus dėl vairuotojų atlyginimų koeficiento didinimo, vežėjų atstovai buvo įpareigoti Trišalėje taryboje pristatyti klausimą dėl darbdavių pozicijos siekiant transporto sektoriuje kylančias problemas spręsti derybų keliu. Trišalės tarybos posėdis vyko sausio 22 d.

Kaip žinoma, sausio 9 d. „Linavos“ prezidiumas ėmėsi aktyvių veiksmų –  Socialinių reikalų komiteto pirmininku vietoje E.Mikėno paskirtas prezidiumo narys Artūras Telmentas, kurio iniciatyva buvo sudaryta darbo grupė, siekianti išspręsti nepalankią situaciją. Įvairiose ministerijose vyksta susitikimai, kur pristatomi „Linavos“ argumentai, bandoma organizuoti derybas su profesinių sąjungų atstovais.

Ketinimus nuo 1,3 iki 2 padidinti vairuotojų atlyginimo koeficientą vežėjai vertina labai nepalankiai – manoma, kad toks sprendimas kelia pavojų visam transporto sektoriui. Vežėjai pastaruoju metu susiduria su daugybe kitų problemų – nerimą kelia Mobilumo paketo, 95 kodo mokymo klausimai, neapibrėžtumas dėl Brexit, 5 metus besitęsiantis Rusijos embargas.  Vežėjai, vertindami situaciją, neatmeta galimybės ieškoti verslui palankesnių sąlygų ir iškelti savo verslus iš Lietuvos.