LT EN RU
Naujienos

Kelių transporto įmonių atstovų susitikimas su Valstybinės darbo inspekcijos pareigūnais

2011 gruodžio 22

Valstybinės darbo inspekcijos iniciatyva 2011-12-21 d. įvyko susitikimas su transporto įmonių atstovais. Asociaciją LINAVA atstovavo advokatas Justinas Usonis bei atstovai iš įmonių – UAB Girteka, UAB Samarina, UAB Delintra, UAB Raftra, UAB Amber Cargo, UAB „Satra“, UAB „Visla“, UAB Jūrmida, UAB BretaLita.
Susitikimo metu vežėjai buvo informuoti apie tai, jog transporto (taip pat miškininkystės, statybų ir kt.) sektoriaus įmonėse įvyksta daug mirtinų ir nelaimingų atsitikimų darbe, todėl 2012 metais minėtų sektorių įmonės bus tikrinamos pirmiausiai. Akcentuota tai, jog didžiausias dėmesys tikrinant įmones bus teikiamas aiškinantis ar darbuotojai yra realiai informuoti apie rizikas darbe, ar yra apmokyti ir pan.
Taip pat pristatytas svarstymui „Transporto įmonių, teikiančių krovinių ir keleivių vežimo paslaugas, patikrinimo kontrolinis klausimynas“. Šio klausimyno paskirtis dvejopa – 1) informuoti įmonių vadovus apie būtinus darbdavio veiksmus organizuojant saugą ir sveikatą darbe ir 2) sukurti bendrą dokumentą, kuriuo vadovautųsi ir darbdaviai ir VDI pareigūnai nustatant galimas spragas darbdavių veiksmuose. Sutarta, jog šiame klausimyne bus padarytos interaktyvios nuorodos į konkretų klausimą reglamentuojančius norminius teisės aktus.
LR vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus pavaduotoja p. Svetlana Černuševič pasiūlė asociacijai LINAVA kreiptis dėl papildomų konsultacijų, jei tokių ateityje prireiktų.
Pridedame posėdžio medžiagą ir kviečiame vežėjus reikšti savo pastabas VDI dėl klausimyno turinio el. paštu – gintaras.šakinis@vdi.lt .

Informacijos ir IT skyrius

Pridedama:


Grįžti

Komentarai

KLAUSK