LT EN RU
Naujienos

Kitą savaitę bus atnaujinta Lavoriškės–Kotlovka sienos perėjimo punkto veikla

2020 liepos 30

Šiandien asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius Mečislavas Atroškevičius, TIR ir tranzito departamento vadovas Heliodoras Giedrys bei jo pavaduotoja Kristina Liupkevičienė dalyvavo susitikime su Muitinės departamento vadovybės atstovais. Susitikimo metu aptarti TIR procedūros skaitmenizacijos, TIR įgalioto siuntėjo statuso įgyvendinimo, TIR grandinės sistemos modernizavimo ir kiti asociacijos „Linava“ nariams aktualūs klausimai.  Taip pat buvo diskutuojama dėl dabartinės situacijos Lietuvos pasienyje su Baltarusija, buvo pristatyta šių metų I-ojo pusmečio pralaidumo statistika bei aptartos galimos pralaidumo pasienio punktuose užtikrinimo ir eilių Lietuvos Respublikos pasienio punktuose suvaldymo priemonės ateityje.

Asociacija susitikimų su atsakingomis valdžios institucijomis metu bei raštu ne kartą akcentavo šią vežėjams itin skaudžią problemą, siekiant tarpinstitucinio bendradarbiavimo buvo organizuota apskritojo stalo diskusija. Dėl po karantino atšaukimo išaugusio krovininio transporto priemonių srauto padidėjusių eilių pasienio kontrolės punktuose, praėjusią savaitę asociacija raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos susisiekimo ministeriją, prašydama atidaryti Tverečius-Vidžiai ir Lavoriškės-Kotlovka pasienio kontrolės punktus.

Informuojame, kad kitą savaitę bus atnaujinamas pasienyje su Baltarusija esančio Lavoriškių – Kotlovkos kontrolės punkto darbas. Per jį į abi puses galės vykti lengvieji bei krovininiai automobiliai ir asmenys, kuriems ekstremaliosios situacijos metu taikomos išimtys dėl vykimo per valstybės sieną. Toks sprendimas trečiadienį priimtas Vyriausybės posėdyje numatant pasienio kontrolės punkto atidarymo datą – rugpjūčio 3 d. Vis dėlto, asociacijos „Linava“ duomenimis, dėl vykdomų pasiruošimo darbų, šis terminas gali būti nukeltas į rugpjūčio 4 d.

Primename, kad Lavoriškių – Kotlovkos punktas buvo uždarytas pavasarį Lietuvoje paskelbus karantiną bei siekiant suvaldyti koronaviruso COVID-19 infekcijos plitimą. Nuo karantino paskelbimo pradžios iki šiol Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje veikia Medininkų – Kamennyj Log, Šalčininkų – Benekainių ir Raigardo – Privalkos kontrolės punktai. Per juos, priklausomai nuo tam tikru laikotarpiu galiojusių draudimų ir ribojimų, galima vykti lengviesiems bei krovininiams automobiliams, o taip pat asmenims, kurie karantino ir vėliau paskelbtos ekstremaliosios situacijos metu atitinka Lietuvos teisės aktuose numatytas išimtis.

Šiuo metu, siekiant užtikrinti sklandų prekių gabenimą, asociacija imasi iniciatyvos, kad būtų atidarytas ir Tverečius-Vidžiai pasienio kontrolės punktas. Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos informavo, kad yra pasirengusi atnaujinti jo veiklą, tad šis pasienio kontrolės punktas bus atidarytas, kai tik Vyriausybė priims nutarimą panaikinti laikinas valstybės sienos kirtimo nutraukimo sąlygas.