LT EN RU
Naujienos

Koronaviruso viruso protrūkis – pasienio punktai su Iranu

2020 vasario 26

Padaugėjus koronaviruso atvejų Irane, Irake, Azerbaidžane ir Turkmėnijoje buvo uždaryti pasienio kontrolės punktai su Iranu. Pranešta, kad daugeliui sunkvežimių, kurie vis dar laukia prie Lotf Abad pasienio, Turkmėnijos valdžia neleidžia įvažiuoti į Turkmėnijos muitinės teritoriją.

Turkijos prekybos ministerijos ir Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, Turkijos muitinė neleidžia įvažiuoti transporto priemonių, prekių ir keleivių iš Irano. Turkijos valdžia pradėjo leisti Turkijos sunkvežimiams, laukiantiems Irano teritorijoje, įvažiuoti į Turkijos muitinės zoną, tačiau vairuotojams ir (arba) asmenims, įtariamiems susirgus koronavirusu Turkijos pasienio punkte, taikomas 14 dienų karantinas.

Turkijos valdžios institucijos leidžia sunkvežimiams naudotis Turkijos pasienio punktais, kuriais Iranas gali naudotis dvišaliams ir tranzitiniams pervežimams per Iraną. Tačiau sunkvežimiai į Iraną neįvažiuoja dėl minėtų laikinų apribojimų.

Dauguma sunkvežimių, naudodamiesi Sarp, Akto ir Türkgözü pasienio kontrolės punktais, keičia maršrutą iš Irano į Gruziją. Šie maršrutai yra alternatyva gabenti prekes į Centrinės Azijos šalis per Gruziją.

Turkijos valdžios institucijos primygtinai rekomenduoja transporto bendrovėms savo transporto operacijoms naudoti minėtus Gruzijai atvirus pasienio punktus.