LT EN RU
Naujienos

Kovo mėnesį VDI aktyviai tikrins transporto įmones

2013 kovo 04
Kovo mėnesį VDI inspektoriai tikrins, kaip darbo teisės ir darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų – ypač darbo apmokėjimo, darbo ir poilsio organizavimo – laikomasi transporto įmonėse.

Kovo mėnesį Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) inspektoriai tikrins, kaip darbo teisės ir darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų – ypač darbo apmokėjimo, darbo ir poilsio organizavimo – laikomasi transporto įmonėse. Šis ekonominės veiklos sektorius minėtais aspektais yra tarp rizikingiausių ir įtrauktas į VDI veiklos prioritetų sąrašą.

Transporto įmonės bus tikrinamos pagal Transporto įmonių tikrinimo klausimyną, paskelbtą VDI interneto svetainėje, skiltyje Veikla / Ūkio subjektų priežiūra / Įmonių tikrinimo klausimynai.

2012 metais, daugiau nei dviejuose šimtuose įmonių patikrinus apie 4,6 tūkst. transporto priemonių, nustatyta per 4,3 tūkst. pažeidimų: nepateikti vairuotojų dirbtų dienų registracijos lapai ir duomenys, nesilaikyta nustatytos poilsio ir vairavimo trukmės ir pan. Pagal nelaimingų atsitikimų skaičių transporto įmonės yra antroje vietoje po statybų: pernai šiose įmonėse žuvo 14 darbuotojų, dar 32 buvo sunkiai sužaloti. Dažniausios traumų priežastys – kritimas iš aukščio kraunant krovinius (nuo automobilio kėbulo, vilkiko puspriekabės), darbuotojus sužaloja transporto priemonė (ją remontuojant, transporto priemonei pajudėjus iš vietos ir pan.).