LT EN RU
Naujienos

Kviečiame registruotis į nuotolinius mokymus transporto vadybininkams

2022 gegužės 06

„Linavos“ mokymo centras kviečia registruotis ir dalyvauti organizuojamuose nuotoliniuose mokymuose transporto vadybininkams, kurie vyks 2022 m. gegužės mėn. 16-20 d.

„Linavos“ mokymo centro direktorė Nijolė Badikonienė atkreipia dėmesį, kad nuo 2022 m. gegužės 21 d. įsigalios naujausios Mobilumo paketo nuostatos, apie kurias būtina žinoti transporto ir logistikos sektoriaus įmonėms.

„Pagal naujuosius Mobilumo paketo reikalavimus transporto įmonėms, kurios naudoja tarptautiniams pervežimams komerciniais tikslais krovininius automobilius jau nuo 2,5 tonų, bus privaloma turėti Bendrijos licenciją verstis profesine vežimo kelių transportu veikla. Taigi vienas iš reikalavimų įmonei norint įgyti Bendrijos licenciją yra vežėjo įmonėje dirbančio transporto vadybininko profesinės kompetencijos pažymėjimo turėjimas“, – primena N. Badikonienė.

Dėl šios priežasties nuo 2022 m. gegužės 21 d. net mažesnės transporto priemonės ir kurjerių tarnybos negalės kirsti Europos sienų, jei įmonė neturės galiojančios Bendrijos licencijos. Transporto priemonės tipas – lengvasis automobilis ar sunkvežimis – nėra svarbus. Vienintelis svarbus veiksnys yra didžiausia leistina transporto priemonės masė, į kurią įeina ir bet kokių priekabų masė.

Iki šiol reikalavimas turėti Bendrijos licenciją verstis profesine vežimo kelių transportu veikla buvo taikomas tik įmonėms, kurios dirba su motorinėmis transporto priemonėmis, kurių leidžiama pakrautos motorinės transporto priemonės masė viršijo 3,5 tonos.

Registruotis į mokymus galima ČIA.