LT EN RU
Naujienos

Kvietimas į nuotolinį seminarą dėl naujos tvarkos įdarbinant užsieniečius

2021 kovo 01

Informuojame, kad nuo 2021 m. kovo 1 d. keičiasi pranešimų apie Lietuvoje įdarbintus, taip pat į Lietuvos Respublikoje registruotas įmones komandiruotus užsieniečius teikimo tvarka. 

Seminarą stebėti galite čia: https://www.youtube.com/watch?v=OTwWmUcPFUU&feature=youtu.be

Nuo 2021 03 01 darbdaviai, įdarbinę užsieniečius ar priimdami komandiruotus užsieniečius, privalės:

  • Užimtumo tarnybai ir Valstybinei darbo inspekcijai per „Sodros“ informacinę sistemą pateikti informaciją apie VISUS įdarbintus bei į Lietuvos Respubliką komandiruotus užsieniečius tiek iš trečiųjų šalių, tiek iš Europos Sąjungos šalių.
  • LDU formą, taip pat privalu pildyti ir tais atvejais, kai ūkio subjektas priima į darbą užsienietį, kuris darbo funkcijas vykdys ne Lietuvos Respublikos teritorijoje, o darbdavio pavedimu užsienyje.
  • Nustatyta pareiga pateikti informaciją, jei  keičiasi užsieniečio teisėto buvimo pagrindas arba darbo sutartis nutraukiama anksčiau laiko.
  • Nuo 2021-03-01 bus taikomas vienodas LDU pranešimo pateikimo terminas teikiant duomenis apie įdarbinamus užsieniečius ir apie komandiruotus į Lietuvą užsieniečius.
  • Kitos naujovės.

Apie šiuos pakeitimus darbdaviai informuojami per draudėjų informacinę sistemą (EDAS), tačiau esant poreikiui institucijos, bendradarbiaudamos su Jumis, vebinaro metu informaciją pateiktų plačiau ir atsakytų į Jūsų klausimus. Kviečiame susisiekti ir suderinti laiką.

Kviečiame į nuotolinį seminarą, kuriame Valstybinės darbo inspekcijos, Užimtumo tarnybos ir Sodros atstovai pristatys aktualijas bei galės atsakyti į klausimus.