LT EN RU
Naujienos

Leidžiamos maksimalios masės įrašymas į registravimo liudijimą pagal gamyklinį sertifikatą

2020 liepos 24

Vadovaujantis motorinių transporto priemonių patikrinimų ir jų priekabų registravimo taisyklėmis, registruojant transporto priemonę (TP) didžiausia techniškai leidžiama pakrautos TP masė F.1 skiltyje įrašoma, jei šie duomenys yra įrašyti transporto priemonės ankstesniame registracijos dokumente arba, jei transporto priemonė nauja, yra nurodyti gamintojo pažymėjime (sertifikate).

Tuo atveju, jei gamintojo pažymėjime didžiausia techniškai leidžiama pakrautos TP masė (44 tonos) buvo nurodyta, bet registruojant TP šie duomenys nebuvo įrašyti į registracijos liudijimą, TP savininkas su registracijos liudijimu turėtų atvykti į „Regitrą“, kur specialistai įvertinę dokumentus, išduos naują registracijos liudijimą.

Tačiau, jei gamintojo pažymėjime (sertifikate) arba TP registracijos liudijime nėra įrašo dėl didžiausios techniškai leidžiamos pakrautos transporto priemonės masės (44 tonos), o TP savininkas pageidauja, kad tokie duomenys būtų įtraukti į registracijos liudijimą, reikės atlikti TP ekspertizę,  kad būtų užtikrinta, jog jų TP tikrai leidžiama važiuoti 44 tonomis. Gavus atitinkamą pažymą (jei TP atitinka keliamus reikalavimus) reikia registruotis „Regitra“ puslapyje dėl TP registravimo ar perregistravimo.

Norime atkreipti vežėjų dėmesį, kad eismo kontrolės atveju gamintojo pažymėjimas (sertifikatas) negali būti naudojamas kaip įrodymas. Oficialus eismo dokumentas yra registracijos liudijimas.

Dėl konsultacijos kreiptis į asociacijos „Linava“ Transporto politikos skyriaus specialistę Nataliją Matukienę tel. (8 5) 278 6553.