LT EN RU
Naujienos

Lenkijoje susipažinta su TIR įgalioto siuntėjo veikla

2018 balandžio 16

Balandžio 10-11 d. asociacijos „Linava“, kitų verslo struktūrų ir valstybinių institucijų atstovai lankėsi Lenkijoje, kur jiems buvo pristatyta praktinė ir teorinė TIR įgalioto siuntėjo veikla ir šios sistemos funkcionavimas. Asociacijai atstovavo prezidiumo narys ir TIR ir muitų komiteto pirmininkas Bronislavas Geležiūnas bei TIR skyriaus vadovė Gintarė Lingytė.

Lietuvos delegacija į Lenkiją vyko Ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio pavedimu, kuris nurodė įsisavinti TIR įgalioto siuntėjo patirtį Lenkijoje. Lietuvos Vyriausybė išgirdo vežėjų problemas ir siekia jų sprendimo bendradarbiaujant su verslu ir atsakingų institucijų atstovais.

Balandžio 10 d. Lietuvos delegacija lankėsi Balstogės muitinėje. Kartu su muitinės tarpininkais buvo pristatyta praktinė TIR įgalioto siuntėjo sistemos dalis. Papasakota kaip naudojamasi TIR įgalioto siuntėjo statusu, kokios galimybės ir privalumai atsiranda įgalioto siuntėjo statusą turinčiam ūkio subjektui pradedant TIR procedūras.

Balandžio 11 d. apsilankyta Lenkijos finansų ministerijoje Varšuvoje. Pristatyti teisiniai ir teoriniai aspektai, veiklos reglamentavimas. Lenkijoje TIR įgalioto siuntėjo statusą įmonės gali turėti nuo 2013 m. Lenkijos Finansų ministerijos atstovai atkreipė dėmesį, kad tai buvo verslo pageidavimas taikyti supaprastintas sąlygas TIR tranzito procedūros atveju. Pabrėžta, kad jokių problemų vykstant į trečiąsias šalis ar per jas, nekyla.

Lenkijoje muitinės įstaigų pertvarka pradėta tik po to, kai atsirado visos galimybės verslui naudotis muitinės procedūrų supaprastinimais, įskaitant ir TIR įgalioto siuntėjo statusą.

Šiuo metu Lietuvoje vykstanti muitinės pertvarka, asociacijos vertinimu, apsunkina galimybes naudotis TIR knygelėmis. Turėtų būti užtikrintos lygios konkurencinės sąlygos bet kurių rūšių muitinės procedūromis atlikti, nesuteikiant pranašumo vienoms iš jų.

Asociacija tikisi, kad artimiausiu metu bus rastos galimybės ir sukurtas teisinis reglamentavimas, kuris leis ir Lietuvos įmonėms turėti TIR įgalioto siuntėjo statusą.