LT EN RU
Naujienos

Lietuvoje nuolat barstoma apie 9.000 km kelių

2013 sausio 16
Vienas automobilinis barstytuvas, vežantis 8 – 9 t druskos, per 2 valandas vieno reiso metu nuvalo ir pabarsto 30 km kelio. LAKD nuotr.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos Kelių priežiūros skyriaus duomenimis, šiųmetiniams žiemos darbams valstybinės įmonės, atsakingos už valstybinių kelių priežiūrą (už miestų gatves atsakingos savivaldybių atitinkamos tarnybos!), yra sukaupusios daugiau kaip 40.000 t techninės druskos ir 60.000 kubinių metrų smėlio bei druskos mišinio, kurių sandėliai vėl papildomi antroje žiemos pusėje.

Keliams nuo sniego ir ledo vaduoti parengta 900 kelių valymo bei barstymo mechanizmų, iš kurių 150 šlapios druskos ir 50 specializuotų smėlio barstytuvų. Vairuotojams pravartu žinoti, kad esant stipriam pustymui ar pūgai, atviruose kelio ruožuose danga gali būti nebarstoma kad neleisti susidaryti dar storesniam sniego sluoksniui ant dangos. Todėl važiuojant tokiu keliu, reikia būti labai atidžiam ir pasirinkti saugų greitį.

Vienas automobilinis barstytuvas, vežantis 8 – 9 t druskos, per 2 valandas vieno reiso metu nuvalo ir pabarsto 30 km kelio. Vieno reiso kaina – 3.000 Lt. Vieną kartą pabarstyti visus pagrindinius šalies kelius kainuoja apie 1 mln. Lt. Nuvalyti ir pabarstyti kelius pasnigus reikia 3–4 valandų. Iš viso Lietuvoje žiemą nuolat barstoma apie 9.000 km valstybinės reikšmės kelių.

Visose kelių priežiūros mašinose yra įmontuoti GPS įrenginiai. Tad visų mašinų judėjimas matomas viename valdymo centre.

Algirdas Skrebiškis