LT EN RU
Naujienos

Lietuvos-Baltarusijos pasienyje vilkikų eilė nežymiai mažėja

2021 kovo 28

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ informuoja, kad naujausiais sekmadienio  duomenimis, Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje situacija išlieka įtempta, nors įstrigusių vilkikų šiek tiek sumažėjo. Šiuo metu Baltarusijos pusėje stovi 1930 vilkikų, o Lietuvos pusėje – 239. Šeštadienio pavakare Muitinės departamentui atstačius elektroninę tranzito deklaravimo sistemą, vilkikų eilė per parą sumažėjo nuo 2400 iki 2169, t.y. tiek šiuo metu jų yra įstrigusių pasienyje. 

Asociacijos „Linava“ prezidento Romo Austinsko teigimu, per pasienį jau pradeda po truputį judėti Lietuvos ir užsienio šalių vežėjai, kurie čia įstrigę jau beveik savaitę, labai tikimės, kad eilės mažės didesniais tempais.

„Situaciją turėtų gerokai palengvinti vakar atstatyta elektroninė tranzito deklaravimo sistema. Šiuo metu dokumentus galima teikti tiek elektroniniu, tiek popieriniu būdu. Tai turėtų padidinti vilkikų pralaidumą per pasienį. Vairuotojai, kurie jau beveik savaitę įstrigę pasienyje, yra labai pervargę, pikti, neturi galimybės pailsėti žmoniškomis sąlygomis. Tad labai svarbu, kad būtų sutelkta kuo daugiau atsakingų pareigūnų pasienyje, kurie padėtų tvarkyti dokumentaciją ir mažintų eilę“, – sako R. Austinskas.

Tokia rimta krizinė ir analogų neturinti situacija pasienyje susiklostė pirmą kartą, kai dėl neveikiančių Muitinės departamento IT sistemų, kurios sugedo savaitės pradžioje, nusidriekė kilometrinės vilkikų eilės.

Asociacija „Linava“ jau skelbė, kad mūsų šalies vežėjai matydami įtemptą situaciją pasienyje tiesiog nebesiunčia krovinių, yra priversti pažeidinėti sutartis su užsakovais, kuriose numatyti konkretūs krovinių pristatymo terminai. Dėl to jiems gresia ne tik nuostoliai, bet ir baudos, priklausomai nuo sutartyse numatytų sąlygų. Kaip jau skelbta, viena diena prastovos vilkikui kainuoja 300 eurų. Tad vežėjai ir toliau skaičiuoja milžiniškus nuostolius. Svarstoma kreiptis dėl patirtų nuostolių kompensavimo į atsakingas institucijas.