LT EN RU
Naujienos

Lietuvos ir Latvijos vežėjai – apie transporto sektoriaus perspektyvas

2019 rugpjūčio 12

Rygoje vykusiame naujai išrinktų Lietuvos ir Latvijos vežėjų asociacijų vadovų susitikime  aptarti bendri veiksmai atstovaujant savo šalių vežėjų interesus.

Šį pavasarį išrinkti Latvijos asociacijos prezidentas Aleksandrs Pociluiko ir „Linavos“ prezidentas Romas Austinskas susitikime Rygoje susipažino bei dalijosi patirtimi. Jie aptarė transporto sektoriaus galimybes bei perspektyvas Lietuvoje bei Latvijoje, o taip pat ir Europos Sąjungos šalyse. „Linavos“ prezidentas Romas Austinskas supažindino kolegą iš Latvijos su Lietuvos vežėjų veiksmais siekiant sumažinti priimto Mobilumo paketo poveikį periferinių ES šalių vežėjams. Latvijos asociacijos prezidentas užtikrino, kad aktyviai prisijungs prie bendro kelių transporto verslo interesų gynimo Europos Komisijoje.

Susitikimo metu prezidentai dalinosi patirtimi vykdant asociacijų veiklas, dalyviai domėjosi transporto verslo galimybėmis ir perspektyvomis abiejose šalyse ir ES. Vėliau dalyviai pasidalino statistine informacija dėl atliekamų šalių gabenimus ir buvo supažindinti su asociacijų atliekamomis paslaugomis.

Asociacijų prezidentų susitikime buvo apžvelgta vis sunkėjanti transporto šakos verslo situacija, kalbėta apie krovininio transporto sektoriaus plėtrą. Prezidentai pasidalijo įžvalgomis apie vis sunkėjančią situaciją siekiant plėtoti pervežimų verslą, apie sunkėjančias lizingo sutarčių sąlygas. Susitikime buvo išsakyta mintis, kad nepaisant  iškovotų tvirtų pozicijų ES rinkoje, didėja grėsmė, kad bankai nefinansuos krovinio transporto srities.

Susitikime, kuriame dalyvavo ir asociacijų TIR departamentų vadovai Alberts Merzlakovs (Latvija) bei Heliodoras Giedrys (Lietuva) buvo aptarti eilių pasienyje klausimai. Stovėdami eilėse Baltarusijos pasienyje, Latvijos ir Latvijos vežėjai eilėse praranda taip sunkiai uždirbamas pajamas, todėl nutarta koordinuoti abiejų šalių asociacijų veiksmus dėl sienų pralaidumo užtikrinimo.

Susitikime taip pat aptarta išankstinės TIR EPD informacijos teikimas Baltarusijos muitinei, asociacijų atstovavimą IRU renginiuose ir projektuose bei kitos bendradarbiavimo galimybės ateityje rengiant bendrus projektus bei keičiantis patirtimi.