LT EN RU
Naujienos

Lietuvos-Ukrainos dvišalės komisijos posėdyje – siekis liberalizuoti krovinių vežimą

2017 rugpjūčio 10

Rugpjūčio 8-9 d. Vilniuje vyko Lietuvos-Ukrainos bendros komisijos transporto klausimams posėdis. Komisijos sudėtyje buvo ir asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius Vytautas Milėnas. Posėdžio metu sutarta dėl kitų metų leidimų kvotų, aptarti kiti klausimai.

Lietuva ir Ukraina, tęsdama dvišalę partnerystę kelių transporto srityje, trečiadienį susitarė dėl keleivių ir krovinių vežimo leidimų kvotų, kurios galios iki 2018 m. vasario 1 d. Ukrainos delegacijos prašymu, šios šalies vežėjams papildomai skirta 5 tūkst. universalių – dvišalių ir tranzitinių – pervežimų leidimų.

Abiejų šalių delegacijos apsikeitė informacija apie prekybą ir transporto srautus tarp šalių. Konstatuota, kad vyksta abipusiai naudinga prekyba, kurios apimtys nuolatos auga. Nemažai dėmesio skirta krovininių ir keleivinių pervežimų tarp šalių aptarimui. Abi delegacijos didesnių pastabų ar priekaištų neturėjo. Atsižvelgiant į tai, kad krovinių vežimo apimtys tarp dviejų valstybių per pirmąjį šių metų pusmetį, jeigu lygintume su analogišku 2016 m. laikotarpiu, padidėjo 36 proc. (per 607 tūkst. tonų), Lietuva pritarė Ukrainos delegacijos prašymui padidinti universalių leidimų šios šalies vežėjams skaičių.

Posėdyje taip pat buvo patvirtinta, kad metų pradžioje nustatyta preliminari 2017 m. keleivių ir krovinių vežimų leidimų kvota mūsų šalies vežėjams pakankama, sutarta jos kiekio nedidinti.

Komisija aptarė kitus klausimus, susijusius su dvišalio bendradarbiavimo kelių transporto srityje plėtra. Diskutuota apie galimybes vykdyti įvairiarūšį krovinių pervežimą. Svečių delegacija pasiūlė liberalizuoti, t. y. dvišalius ir tranzitinius krovinių vežimus tarp Lietuvos ir Ukrainos vykdyti be leidimų. Tai turėtų teigiamos įtakos abiejų valstybių ekonomikai.

Nutarta, kad detaliau šis klausimas bus svarstomas tuomet, kai Ukrainos teisės aktai šioje srityje bus suderinti su Europos Sąjungos teisine baze.