2018 rugsėjo 24

Lietuvos vežėjai gaus daugiau nemokamų Baltarusiškų leidimų kitais metais


Belarus 2018

Ateinančiais metais Lietuvos vežėjai gaus daugiau nemokamų Baltarusiškų dvišalių ir tranzitinių leidimų vežti krovinius. Tai paaiškėjo rugsėjo 20-21 d. Baltarusijoje vykusiame Lietuvos ir Baltarusijos mišrios komisijos dėl tarptautinių vežimų posėdyje, kuriame dalyvavo ir asociacijos „Linava“ sekretorius transporto politikai T. Garuolis.

Abiejų šalių delegacijos sutarė, kad kitais metais Lietuvai bus išduota 40 tūkst. nemokamų dvišalių ir 82 tūkst. nemokamų tranzitinių leidimų. Šiemet atitinkamai skirta 19 tūkst. ir 69 tūkst. tokių leidimų. Pernai metais Lietuvos vežėjai išnaudojo beveik 10 tūkst. nemokamų dvišalių ir daugiau kaip 60 tūkst. nemokamų tranzitinių leidimų.

„Susitarimas dėl išaugusių leidimų skaičiaus – svarbus laimėjimas mūsų vežėjams. Posėdyje nutarta, kad nebeliks mokamų leidimų ir bus išlaikytas pariteto principas, bendra kvota tiek Lietuvos, tiek Baltarusijos vežėjams bus vienoda. Turėsime bendrą leidimų krepšelį, o kitų metų eigoje galėsime tartis dėl leidimų rūšies keitimo“, – sako T. Garuolis.

Lietuvos banko ir Statistikos departamento duomenimis, Lietuvos transporto paslaugų eksportas į Baltarusiją 2017 m. sudarė 229 mln. eurų. Tai yra septinta pagal dydį Lietuvos transporto paslaugų eksporto rinka.