LT EN RU
Naujienos

Lietuvos vežėjai stumiami iš Rytų rinkos

2020 rugsėjo 25

Rugsėjo 23 d. vykusiame „Linavos“ prezidiumo posėdyje nemažai dėmesio buvo skirta problemoms, su kuriomis Lietuvos vežėjai susiduria gabendami krovinius per Baltarusiją.

Prezidiumo nariai pasidalijo informacija, kad pastaruoju metu vežėjai susiduria su nemažomis problemomis, bandydami kirsti Baltarusijos sieną. Posėdyje buvo akcentuojama, jog kaimyninės šalies taikoma dabartinė krovinių patikrinimų tvarka labai trukdo laiku pristatyti krovinius, gaišina krovinius pasienyje, taip Lietuvos vežėjus stumia iš rinkos, nes krovinių pristatymo laikas labai prailgsta, taip pat didėja kaštai ir nevykdomi įsipareigojimai.

Posėdyje buvo aptarta situacija, pasikeista informacija ir sutarta, kad informacija apie vežėjų patiriamus nuostolius turi būti sisteminama ir pateikiama valstybės institucijoms.

„Linava“ yra parengusi apklausos anketą, kurią prašo užpildyti visus vežėjus, kurie yra susiję su prekių gabenimu per Baltarusiją. Kuo daugiau vežėjų užpildys anketą, tuo patikimesni bus apklausos duomenys, o valstybės institucijoms, kurioms tie duomenys bus pateikiami, jie turės didesnį poveikį. Apklausos anketą galima rasti čia: http://www.linava.lt/naujiena/kroviniu-vezeju-apklausa-del-situacijos-su-galimais-baltarusijos-ribojimais/

Prezidiumo nariai sutarė, jog šioje situacijoje valstybė turėtų ginti savo šalies verslą ir sieks su valdžios institucijomis surasti bendrus sprendimus, kaip sumažinti vežėjų praradimus dėl Baltarusijos veiksmų.

Prezidiumo nariai taip pat patvirtino „Linavos“ generalinio sekretoriaus konkurso sąlygas. Kaip žinoma, „Linava“ skelbia konkursą šioms pareigoms užimti, todėl posėdyje buvo svarstyti kriterijai, kuriuos atitinkantys kandidatai galėtų pretenduoti į šias svarbias pareigas. http://www.linava.lt/karjera/generalinio-es-sekretoriaus-es/

Posėdyje taip pat buvo numatytos artimiausių prezidiumo posėdžių datos. Prezidiumo nariai posėdžiaus spalio 14 ir spalio 28 dienomis.