LT EN RU
Naujienos

Lietuvos vežėjams – daugiau kelionės leidimų Kazachstane

2022 balandžio 01

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ informuoja, kad pakeista tvarka dėl užsienio valstybių leidimų tarptautiniam krovinių vežimui keliais išdavimo ir pradėti taikyti aukštesni koeficientai išduodant Kazachstano trečiųjų šalių leidimus. Tas leis mūsų šalies vežėjams gauti daugiau būtinų leidimų tarptautiniams vežimams atlikti. Be to, nuo šiol veiklą pradedančios transporto įmonės taip pat iš karto galės gauti ir Kazachstano trečiųjų šalių leidimus.

Tai numatyta Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) direktoriaus įsakyme, kuris įsigalioja nuo š. m. kovo 31 d.

Asociacijos generalinio sekretoriaus Zenono Buivydo teigimu, tai – svarbi žinia tarptautinius pervežimus atliekančioms transporto įmonėms.

„Ypač vertėtų atkreipti dėmesį į tai, kad pradėjus taikyti aukštesnius koeficientus, mūsų šalies vežėjai nuo šiol galės gauti daugiau trečiųjų šalių Kazachstano kelionės leidimų. Neabejotinai, atsižvelgiant į didžiulę Kazachstano svarbą transporto paslaugų rinkoje tai leis įmonėms vykdyti veiklą plačiau, nesibaiminant dėl riboto leidimų skaičiaus. Tad kviečiu susipažinti su naujovėmis“, – sako Z. Buivydas.

Taigi nuo šiol, priklausomai nuo taikomo koeficiento, 3, 2 ar 1 transporto priemonės galės gauti Kazachstano trečiųjų šalių kelionės leidimą. Iki šiol 5, 4 arba 3 transporto priemonės pretenduodavo į vieną trečiųjų šalių kelionės leidimą šioje šalyje.

Be to, įsigaliojo ir dar viena naujovė – veiklą vežant krovinius į Kazachstaną pradedančios transporto įmonės iš karto galės gauti trečiųjų šalių leidimą (vienas leidimams 3 transporto priemonėms). Iki šiol joms nebuvo išduodami trečiųjų šalių leidimai, jos turėdavo pradėti dirbti su dvišaliais.

Dėl kelionės leidimų, kaip ir įprastai, reikėtų kreiptis į LTSA.

Daugiau informacijos – LTSA direktoriaus įsakymo priede šioje nuorodoje:

https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/4a519370b05d11ecaf79c2120caf5094?jfwid=-f3xm484w4


Grįžti
KLAUSK