LT EN RU
Naujienos

„Linava“ kreipėsi į Ministrą Pirmininką: norime būti įtraukti į sprendimų priėmimo procesą

2019 spalio 10

Siūlomi nauji mokesčiai neaplenkė ir šalies logistikos sektoriaus. Finansų ministerijos siūlymas šiuo metu galiojantį 1,3 koeficientą, taikomą transporto sektoriuje dirbančiųjų vairuotojų darbo užmokesčių ribos apskaičiavimui, didinti iki 1,5 koeficiento sukėlė nerimą ir Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijai „Linava“.

Asociacijos prezidento Romo Austinsko pasirašytame kreipimesi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį teigiama, kad  „Linava“ nebuvo įtraukta į dialogą su Vyriausybe, o laikas susipažinti su siūlomais pakeitimas – per trumpas.

Rašte taip pat dėstoma, kad toks Finansų ministerijos siūlymas yra nepagrįstas ir smarkiai didinantis finansinę naštą visam kelių transporto sektoriui, kuris yra vienas didžiausių šalies darbdavių ir mokesčių mokėtojų. Šiuo metu sektorius įdarbina apie 80 tūkst. darbuotojų ir kasmet valstybės Bendrąjį vidaus produktą papildo daugiau nei 6 procentais.

Dokumente, adresuotame premjerui, „Linava“ prezidentas dėsto, kad asociacija eina socialinio dialogo keliu su profesinėmis sąjungomis, kas leidžia rasti geriausius sprendimus, priimtinus abejoms pusėms – tiek darbdavių, tiek  ir darbuotojų: „Pasirinkę dialogo kelią mes jau radome sprendimus, kurie gerina vairuotojų darbo sąlygas ir išplečia garantijas“, – rašome kreipimesi į premjerą.

„Linavos“ prezidentas priminė, kad šių metų rugsėjo mėnesį buvo pasirašytas susitarimas su profesinėmis sąjungomis, kurį asociacija vertina kaip žingsnį į priekį socialinio dialogo kelyje: „Tuo tarpu Finansų ministerijos siūlymą vertiname kaip nepriimtiną vien dėl to, kad jis yra vienašališkas ir nederintas“, – oficialiame rašte tvirtina R. Austinskas.

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija teigia, kad transporto sektorius valstybei yra itin svarbus, tad „Linava“ atstovai neturėtų likti nuošalyje sprendimų priėmimo procese.

„Maloniai prašome Jūsų skirti laiką aptarti susidariusiai situacijai“, – prašoma rašte.

Susitikime su Ministru Pirmininku „Linava“ tikisi išsakyti savo nuomonę bei prašyti atsižvelgti į visų suinteresuotų pusių interesus, užtikrinant, kad transporto sektorius nepatirtų finansinio šoko, kas galėtų sąlygoti net veiklos perkėlimą iš Lietuvos į kaimynines šalis.