LT EN RU
Naujienos

LINAVA Susitikimas su Danijos vežėjų asociacija ITD

2012 rugsėjo 28

Šį pirmadienį ir antradienį Lietuvoje viešėjo Danijos vežėjų asociacijos ITD delegacija, kurios vadovai lankėsi asociacijoje „Linava“. ITD valdybos pirmininkas Peter Provsgaard,  generalinis asociacijos direktorius Jacob Nielsen ir jo pavaduotojas Poul Bruun susitiko su asociacijos „Linava“ vadovais – prezidentu Algimantu Kondrusevičiumi bei generaliniu sekretoriumi Vidmantu  Adomaičiu.

Svečiai tikino į mūsų šalį atvykę su 20-ies Danijos transporto įmonių atstovais ir ieškantys glaudesnių ryšių su Rytų rinkose dirbančiais vežėjais, siekiantys bendradarbiauti. Jie sako, jog geru pavyzdžiu jiems tapo dalis jų tautiečių, investavusių į logistikos verslą Lietuvoje.

Susitikime aptartos ir ES kabotažinių vežimų aktualijos, kurios netenkina abiejų šalių asociacijų, nes pagal dabartinę tvarką daugelyje ES šalių leidžiama atlikti tik 3 vežimus per 10 dienų. „Mūsų nuomonės ir nuostatos šiuo klausimu sutapo, manome, jog tokie reguliavimai gali prieštarauti laisvam prekių judėjimui ES erdvėje, kuris įtvirtintas kitais teisės aktais“, – pabrėžė  ITD valdybos pirmininkas P. Provsgaard.

Asociacijų vadovai pasidalijo patirtimi PVM grąžinimo srityje, nes pagrindinis Danijos asociacijos pajamų šaltinis yra PVM grąžinimo paslaugos, o pačioje organizacijoje dirba daugiau kaip 100 specialistų.

Pasak  A. Kondrusevičiaus, asociacija „Linava“ taip pat plėtoja PVM grąžinimo paslaugas ir ateityje ketina didinti jų apimtis.

Nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“
Atstovas spaudai Gytis Vincevičius