LT EN RU
Naujienos

‘Linavos“ atstovai ragina EP nesekti Europos Taryboje priimtais sprendimais

2018 gruodžio 06

Trečiadienį, gruodžio 5 d., Europos Parlamento (EP) nario Broniaus Ropės ir asociacijos „Linava“ iniciatyva surengtoje pusryčių diskusijoje „Mobilumo paketas 1: socialinė Europa arba Sienų Europa“ (angl. Mobility Package 1: social Europe or Europe of walls) aptartos ES Tarybos priimto sprendimo dėl „Mobilumo paketo“ neigiamos pasekmės krovinių gabenimo, logistikos, pramonės ir gamybos sektoriams visoje Europos Sąjungoje.

„Linavos“ sekretorius transporto politikai Tomas Garuolis diskusijos metu teigė, jog Europos Taryboje priimtų sprendimų rezultatai aiškiai parodė, kad politinė darbotvarkė, derybos ir iliuzinė nacionalinė nauda yra svarbiau nei bendri Europos tikslai ir vertybės, net akistatoje su išorine konkurencija.

Anot jo, pasiektas rezultatas didžiųjų Europos Sąjungos valstybių pastangomis „prastumiant“ bendrą poziciją Taryboje nevienodai paveiks Europos Sąjungos šalis, o didžiausias neigiamas pasekmes pajus Lietuvos ir kitų periferinių šalių vežėjai ir vairuotojai. Vadinamas „kompromisas“ šalina mažesnes, bet labiau konkurencingas valstybes iš rinkos. Vairuotojai nėra laisvi pasirinkti vietą kur norėtų ilsėtis.

Pasak T.Garuolio, Taryboje priimtas 5 dienų atvėsimo laikotarpis kabotažui nėra būtinas, kadangi numatoma naudoti naujos kartos tachografai.  Bet koks sukčiavimas bus nedelsiant registruojamas.

Kartu su Europos Parlamento nariais ir jų patarėjais trečiadienį pusryčiavo Europos transporto ir logistikos asociacijos (CLECAT), Vokietijos ekspeditorių ir logistų (DSLV) taip pat darbdavių asociacijos (BDI), Austrijos federalinių ekonomikos rūmų, Europos verslo asociacijas vienijančios BussinessEurope, tarptautinių siuntų gabenimo milžinių DHL ir UPS, taip pat Prancūzijos geležinkelių atstovai.