2020 sausio 09

„Linavos“ atstovai ragina ieškoti sprendimų, kad Alytuje būtų išsaugotas muitinės postas


2 (1) (Medium)

2019 m. sausio 8 d. Alytuje vyko pasitarimas dėl muitinės posto Alytuje išsaugojimo. Pasitarime dalyvavę „Linavos“ atstovai pabrėžė būtinybę šiame mieste išsaugoti  muitinės postą, priešingu atveju tiek pramonės įmonės, tiek vežėjai patirs papildomus kaštus, o Alytus praras patrauklumą vystant verslą.

Susitikime dalyvavę „Linavos“ prezidiumo narys Bronislavas Geležiūnas ir generalinis sekretorius Mečislavas Atroškevičius pažymėjo, kad Alytuje uždarius muitinės postą, vežėjai bus priversti ieškoti kitų sprendimų muitinės procedūroms, tai bus nepatogu tiek prekes siunčiančioms ar priimančioms įmonėms, tiek padidins kaštus vežėjams.

„Aš su gimęs ir augęs Alytuje, esu šio miesto patriotas, todėl labai linkiu, kad Alytus liktų pramonės miestu, o tam yra būtina turėti mūsų mieste muitinės patikrinimo vietą“, – pasitarimo nariams sakė „Linavos“ prezidiumo narys B.Geležiūnas.

Tokiai pozicijai pritarė ir „Linavos“ generalinis sekretorius Mečislavas Atroškevičius.

„Tikiu, kad sprendimą surasti tikrai galima ir džiaugiuosi, kad bendram klausimų sprendimui susibūrė atsakingos institucijos ir verslo atstovai“, – sakė „Linavos“ generalinis sekretorius Mečislavas Atroškevičius.

2019 m. rugsėjį Kauno teritorinė muitinė informavo Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorių ir asociaciją „Linava“, kad nenumato pratęsti susitarimo su UAB „Aiginta“ dėl Kauno teritorinei muitinei suteiktos teisė naudotis Alytaus krovinių posto infrastruktūra.

Atsakydama į šią iniciatyvą, „Linava“ atkreipė dėmesį į tai, kad vienas iš muitinės strateginių tikslų yra tranzito plėtojimas, muitinės procedūrų supaprastinimas ir vežėjų bei muitinės tarnybų darbo palengvinimas. Vežėjų asociacija atkreipė dėmesį, kad Lietuvos muitinė daro pažangą supaprastinant muitinės procedūrų atlikimą (TIR įgaliotojo siuntėjo statuso taikymas), tačiau tuo pat metu supranta Alytaus regiono vežėjų nuogąstavimą dėl krovinių posto panaikinimo.

„Asociacija prieštarauja bet kokiems kompetentingų institucijų veiksmas, kurie didina kelių transporto vežėjų sąnaudas ir išlaidas“, – buvo rašoma „Linavos“ rašte.

Nuotraukos – Alytaus savivaldybės