LT EN RU
Naujienos

„Linavos“ atstovai susitiko su susisiekimo ministru M. Skuodžiu aptarti transporto sektoriaus problemas

2021 vasario 04

Vasario 4 dieną  Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos iniciatyva įvyko nuotolinis susitikimas su krovinių ir keleivių vežėjus vienijančiomis organizacijomis, kuriame taip pat dalyvavo ir palaikančią poziciją išdėstė Lietuvos pramonininkų konfederacijos ir Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovai. Susitikime dalyvavo „LINAVOS“ prezidentas Romas Austinskas, dalis Prezidiumo narių, sekretoriato vadovybė ir kiti asociacijos nariai.

„Džiaugiamės susitikimu ir tai, kad ministras girdi mūsų problemas. Tikimės, kad ir ateityje ministras apgins mūsų interesus ir lūkesčius. Ministras puikiai susipažinęs su mūsų vežėjams svarbiausiais klausimais ir pasiruošęs ieškoti sprendimų. Nepaisant to, kad esame periferijoje, Europoje lyderiaujame. Turime daryti viską, kad šią poziciją ne tik išlaikytumėm, bet ir sustiprintumėm“, – po susitikimo kalbėjo „LINAVOS“ prezidentas Romas Austinskas.

Pokalbio metu buvo aptarti svarbūs transporto sektoriaus klausimai. Paminėta MMA koeficiento 1,65 problema, dėl kurios ateityje planuojama susitikti su susisiekimo ministerijos bei socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovais.

Pabrėžtas LTSA kontrolės stiprinimo būtinumas trečiųjų šalių vežėjams, pasirengimas Žaliojo kurso politikos įgyvendinimui, vienas iš pirmųjų žingsnių – suskystintų gamtinių dujų degalinių klausimas. Aptartos pasienio punktų pralaidumo ir leidimų išdavimo trečiosioms šalims problematika, darbo vizų išdavimo trečiųjų šalių piliečiams klausimas, kuris artimiausioje ateityje bus sprendžiamas su Užsienio reikalų ministerija.

Nepamirštas svarbus Mobilumo paketas. Šiuo metu laukiama pranešimo iš EK komisarės Adina Valean dėl vertinimo rezultatų. Planuojama vienytis su kitomis šalimis – Lenkija bei Latvija, ir siekti šio paketo pertvarkos.

Taip pat buvo aptarti keleivių vežėjams aktualiausi klausimai – LTSA parengta tolimojo susisiekimo sistemos reformos projektas ir kokių priemonių būtina imtis, siekiant padėti keleivių vežėjams nukentėjusiems nuo pandemijos. Ministras davė pažadą, jog nepritars jokiems pakeitimams, kas pablogintų keleivių padėtį ir ieškos būdų, kaip padėti vienam labiausiai nuo pandemijos nukentėjusiam keleivių pervežimo sektoriui. Buvo pasiūlyta neatidėliotinai suburti darbo grupę, į kurią būtų įtrauktos visos suinteresuotas pusės, tame tarpe susisiekimo ministerijos ir jai pavaldžių institucijų bei vidaus reikalų ministerijos atstovai, keleivių vežėjų probleminiams klausimams spręsti.