LT EN RU
Naujienos

„LINAVOS“ vadovai susitiko su Prezidentūros atstovais

2021 liepos 26

Šiandien Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „LINAVA“ vadovai prezidentas Romas Austinskas ir generalinis sekretorius Zenonas Buivydas kartu su asociacijos Prezidiumo patarėju Vytautu Naudužu bei Inovacijų ir transporto politikos sekretoriumi Andriumi Burba dalyvavo nuotoliniame susitikime su Lietuvos Respublikos Prezidento patarėjais, kurio metu aptarė vežėjams svarbius klausimus.

Susitikimo metu „LINAVOS“ atstovai išreiškė dėkingumą dėl gauto kvietimo iš Prezidento kanceliarijos bei pakvietė instituciją padėti tarpininkauti kalbantis su Vyriausybės institucijomis. Vežėjų nuomone, kaip niekada svarbu girdėti ir verslo argumentus, o ne priiminėti įstatymus jų nepaisant.

Susitikimo metu buvo paliesta daug aktualių problemų – trečiųjų šalių piliečių įdarbinimo  klausimas bei pasibaigusios kvotos. Socialinės apsaugos ir darbo ministrei Monikai Navickienei nusprendus neskirti papildomų 15 tūkst. kvotų, kurios leistų paprasčiau įdarbinti vilkikų vairuotojais trečiųjų šalių piliečius, transporto įmonės nuostolius skaičiuoja dešimtimis milijonų eurų, kurie kasdien tik didėja.

Taip pat svarbus Vyriausybės nustatytas koeficientas 1,65, kurio nėra jokioje kitose ES šalyje, ir jo klausimas, kelių mokestis, kuris kelerių metų bėgyje gali padidėti net iki 20 kartų ir tai ženkliai blogins verslo aplinką.

Paliesta skaudi transporto sektoriui Mobilumo paketo problema. Dar vienas akibrokštas verslui – Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo Vyriausybei atsisakyti dalies Lietuvos ieškinio ES Teisingumo Teisme dėl pernai priimto vežėjų veiklą reglamentuojančio Mobilumo paketo, kuris sąlygoja esminius vežėjų veiklos sunkumus.

Susitikimo metu vežėjų atstovai akcentavo, kad kaip niekada svarbu suvokti, kad šie verslui nepalankūs pasikeitimai turės didelę įtaką ne tik jam, bet Lietuvos biudžetui.