2019 vasario 23

Medininkų PKP – naujos patikros vietos


„Linavai“ iškėlus problemą dėl Medininkų pasienio kontrolės punkto (PKP) pralaidumo, šiame punkte įkurtos naujos darbo vietos (laikina infrastruktūra) patikrinimus atliekantiems pareigūnams.

Kaip „Linavą“ informavo Valstybinė sienos apsaugos tarnyba (VSAT), Pasienio kontrolės punktų direkcija prie Susisiekimo ministerijos Medininkų PKP įrengė papildomas darbo vietas (laikiną infrastruktūrą) pasienio kontrolės tikrinimą atliekantiems VSAT pareigūnams. Tikimasi, kad sukūrus šią patikros infrastruktūrą krovininių transporto priemonių faktinis pralaidumas per Medininkų pasienio kontrolės punktą gerokai padidės.

Įrengus šia infrastruktūrą iš esmės įgyvendinta Priemonių susidarančioms eilėms Medininkų PKP mažinti plano, kuriam pritarta 2018 m. gegužės 30 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės pasitarime, priemonė. Planas buvo parengtas ir patvirtintas atsižvelgiant į „Linavos“ pastangas atkreipti dėmesį į vežėjams kylančias problemas dėl Medininkų PKP pralaidumo. Šiuos klausimus ir dabar nuolat kelia „Linavos“ atstovai. Vasario 1 d. Susisiekimo ministerijoje įvykusiame susitikime dalyvavo asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius Mečislavas Atroškevičius, sekretorius transporto politikai Tomas Garuolis, Transporto politikos skyriaus vadovas Aleksandr Tolstoj. Pasitarime aptarti Medininkų PKP rekonstrukcijos metu reikiamo krovininių transporto priemonių pralaidumo užtikrinimo būdai, transporto priemonių patikrinimų organizavimo ir TIR sistemos (įskaitant e-TIR) funkcionavimo ateityje bei kiti klausimai.

Kaip žinoma, vilkikų vairuotojai pasienio kontrolės punktuose praleidžia daug laiko. Vežėjai skundžiasi, kad dalis problemų susidaro ne Rusijos ir Baltarusijos pusėje, o Lietuvoje. Nors žinoma, kad eiles pasienyje augina didėjantys transporto srautai, tačiau „Linava“, bendradarbiaudama su valstybės institucijomis, siekia, jog vežėjams kylančios problemos būtų sprendžiamos įvairiais būdais.

PKP direkcijos nuotr.