LT EN RU
Naujienos

Ministerija sveikina „Linavos“ susitarimą su profesinėmis sąjungomis

2019 rugsėjo 18

Rugsėjo 18 d. vykusioje „Žinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“ kalbėjusi Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė sako stebinti tarp darbdavių ir profesinių sąjungų vykstantį socialinį dialogą ir vertina tai, jog vis tik rugsėjo 16 d. buvo pasirašyta sutartis.

„Paprastai pačios derybos būna labai sunkios, todėl jas atlaiko patys stipriausi. Todėl labai džiaugiamės, kad profesinės sąjungos nepasitraukė iš derybų. Džiaugiuosi, kad derybose išliko „Solidarumas“ ir tęsia derybas su „Linava“. Mes tikrai skatiname visas profesines sąjungas prisijungti ir pasirašyti sutartį“, -  „Žinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“ kalbėjo socialinės apsaugos ir darbo viceministrė.

Kaip žinoma, nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ pasirašė tarptautinio krovininio kelių transporto šakos kolektyvinę sutartį su profesinių sąjungų atstovais. Sutartį pasirašė „Linavos“ generalinio sekretoriaus pareigas einantis sekretorius transporto politikai Tomas Garuolis, Baltijos transporto profesinių sąjungų konfederacija „Solidarumas“ vadovas Gintaras Čiužas ir Lietuvos transporto darbuotojų profesinė sąjunga „Solidarumas vadovas Egidijus Pribušauskas. Tai yra vienas iš pirmųjų tokių susitarimų su profesinėmis sąjungomis Lietuvoje.

„Linava“ šiandienos susitarimą vertina kaip žingsnį į priekį socialinio dialogo kelyje, kuriuo einant neturi būti ignoruojami nei vienos šalies interesai. Žengę pirmą žingsnį neketiname sustoti, tačiau esame įsitikinę, kad tolimesnis bendradarbiavimas turi vykti įsiklausant į abiejų šalių argumentus ir randant bendrus sprendimus. Šiandien pasirašytas susitarimas yra įrodymas, kad kalbantis galima susitarti ir tai tik pradžia“, – sakė „Linavos“ sekretorius transporto politikai Tomas Garuolis.

Visą rugsėjo 18 dienos laidos įrašą galima išgirsti čia: