LT EN RU
Naujienos

Ministerijoje – apie konkurenciją ir nuolaidas

2020 sausio 09

“Linavos” atstovai dalyvavo Susisiekimo ministerijos organizuotame Patariamosios tarybos posėdyje, kur buvo svarstomas Konkurencijos tarybos pranešimas dėl tyrimo apie Leidimų vežti keleivius reguliaraus susisiekimo kelių transporto maršrutais atitikimą Konkurencijos įstatymui bei galimybę šeimos kortelės turėtojams taikyti nuolaidas tolimojo susisiekimo kelių transporto maršrutais.

Patariamosios tarybos posėdyje, kuriame dalyvavo viceministras Vladislavas Kondratovičius, Susisiekimo ministerijos specialistai, Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA), Vidaus reikalų ministerijos specialistai bei verslo struktūrų atstovai, buvo pateikta informacija apie tai, kad  Konkurencijos taryba reikalauja kad per pusę metų būtų nutrauktos 2018 metais pasirašytos sutartys dėl leidimų vežėjams vežti keleivius tolimojo reguliaraus susisiekimo maršrutais penkeriems metams. Konkurencijos taryba savo raginimą argumentuoja tuo, kad LTSA, pratęsdama sutartis, nepaskelbė konkurso, taip pažeidė Konkurencijos įstatymą.

Konkurencijos taryba yra išsiuntusi prašymus visiems keleivių vežėjams, kad šie iki sausio 9 d. parašytų paaiškinimus dėl šios situacijos. „Linavos“ atstovai posėdžio dalyvius informavo turintys duomenų, kad „Linavos“ nariai ruošia atsakymus Konkurencijos tarybai.

Posėdyje taip pat buvo išsakytos nuomonės, kad Konkurencijos tarybos reikalavimas nutraukti sutartis abejotinas, nes per tiek laiko nebus spėta paruošti naują vežėjų parinkimo tvarką, o LTSA pranešė, kad tuo atveju, jei jiems bus skirtos sankcijos, numato klausimo sprendimą perkelti į teismus.

Taip pat buvo svarstomi klausimai dėl nuolaidų suteikimo šeimos kortelių turėtojams. Kaip žinoma, šeimos kortelė, suteikianti įvairias lengvatas, išduodama gausioms šeimoms ir šeimoms, auginančioms neįgalų vaiką.

Patariamosios tarybos posėdyje buvo kalbėta, kad anksčiau kortelės turėtojams buvo siekiama užtikrinti nuolaidas važiuojantiems tolimojo reguliaraus susisiekimo maršrutais, tačiau tokių nuolaidų nepavyko įteisinti, nes kompensacijoms iš valstybės biudžeto lėšų nebuvo skirta. Tuomet Socialinės apsaugos ir darbo ministerija paragino vežėjus pagal galimybes teikti nuolaidą savo sąskaita.  „Linavos“ Keleivinio transporto skyriaus vadovas Jevgenij Stolovickij skeptiškai vertino tokią ministerijos iniciatyvą. Jis prisiminė, kad 1998-1999 metais jau buvo sukurta sistema, kai vežėjai privalėjo savo sąskaita teikti įvairias nuolaidas įvairioms gyventojų grupėms. Vežėjai, anot „Linavos“ atstovo, dėl to patyrė didelius nuostolius ir buvo atsidūrę ant bankroto ribos.

 

 


Grįžti
KLAUSK