LT EN RU
Naujienos

Mobilumo paketas žlugdys ES transporto sektorių

2019 rugsėjo 20

Europos Parlamentas iš naujo nesvarstys Mobilumo paketo, o tai reiškia, kad toliau einama link transporto paslaugų Europos Sąjungoje (ES) teikimo ribojimų įvedimo.

„Linavos“ sekretorius transporto politikai Tomas Garuolis sako, jog Europos Parlamento Transporto ir turizmo komitetui nepritarus Mobilumo paketo pakartotiniam svarstymui, galima konstatuoti, kad tokiu sprendimu žlugdomas Europos krovinių vežimo keliais sistemos pajėgumas ir galimybės. Tai turės įtakos Europos Sąjungos konkurencingumui. Lietuvoje gali įsisukti ne tik dirbančiųjų, bet dabar jau ir verslo emigracijos spiralė, taip pat tikėtinas poveikis viešiesiems finansams.

„Akivaizdu, kad įsigaliojus Mobilumo paketui, išaugs pramonės išlaidos transportui, neišvengiamai bus prarasti transporto sektoriaus pajėgumai ir lankstumas“, – sako T.Garuolis. Anot jo, Mobilumo paketas apribos ES ekonomikos galimybės konkuruoti tarptautinėje rinkoje. Tokiu būdu dauguma parlamentarų siekia sukurti išskirtines sąlygas pramoninių valstybių vežėjams aptarnauti savo valstybių gamintojus ir vartotojus, tačiau lazda turi du galus – tai neišvengiamai paveiks pramonės gigantų produkcijos savikainą.

Kaip žinoma, rugsėjo 19 d. Europos Parlamento Transporto ir turizmo komitetas nepritarė, kad daug aistrų keliantis Mobilumo paketas būtų grąžintas Europos Komisijai ir pradėtas svarstyti iš naujo.