LT EN RU
Naujienos

Mobilumo paketo svarstymas EP dar kartą nukeltas vėlesniam laikui

2019 kovo 07

Europos Parlamento (EP) pirmininkų sueiga kovo 7 d. neapsisprendė dėl svarstomo Mobilumo paketo ateities. Sprendimo priėmimas buvo nukeltas kovo 21 dienai, jau po EP plenarinės sesijos.

Briuselyje šiuo metu dirbantis „Linavos“ sekretorius transporto politikai Tomas Garuolis pozityviai vertina susiklosčiusią situaciją, pažymėdamas, kad laikas yra ES periferinių valstybių sąjungininkas. Tačiau jis atkreipė dėmesį, kad vis dėlto dar yra galimybė, jog grupė europarlamentarų gali pamėginti tiesiog pateikti Mobilumo paketo klausimą plenarinėje sesijoje pirmadienį, kovo 11 d.

Kaip žinia, jau kurį laiką dėl didžiulio susiskaldymo EP nepavyksta pasiekti sprendimo dėl tolesnės „Mobilumo paketo“ derybų eigos. Asociacija „Linava“  ne kartą kreipėsi į Europos Parlamento  (EP) politinių grupių vadovus, taip pat „Mobilumo paketo“ pasiūlymų rengėjus, atkreipdama dėmesį į paketo ekonomines ir socialines pasekmes ES periferijoje įsisteigusiems Lietuvos vežėjams, neišspręstą trečiųjų šalių vežėjų klausimą, politizuotą sprendimų priėmimo procesą bei prieštaravimą fundamentaliems ES teisės principams.

Asociacija „Linava“ aktyviai bendradarbiauja su Lenkijos, Rumunijos, Bulgarijos, Latvijos, Estijos, Vengrijos ir kitų šalių vežėjų asociacijomis, siekdama užkirsti kelią nepalankiems siūlymams dėl priverstinio vilkikų gražinimo į įmonės registracijos šalį, diskriminacinio komandiravimo taisyklių taikymo, kabotažo operacijų apribojimo ir draudimo nakvoti vilkikų kabinose. T. Garuolis susitikimuose Briuselyje su Rumunijos ir Bulgarijos atstovais Europos Parlamente aptarė besiklostančią situaciją ir galimus bendrus veiksmus.


Grįžti
KLAUSK