LT EN RU
Naujienos

Mobilumo paketo svarstyme – trumpas atokvėpis

2019 vasario 08

Europos Parlamente (EP) įvykusioje politinių grupių pirmininkų sueigoje buvo nuspręsta Mobilumo paketo svarstymą nukelti į kovo mėnesį.

„Linavos“ sekretorius transporto politikai Tomas Garuolis neatmeta galimybės, kad vasario 14 d. EP politinių grupių pirmininkų sueiga nuspręs klausimo svarstymą perkelti į balandžio mėnesį.  Anot T. Garuolio, tokiems sprendimams įtakos greičiausiai turėjo nuomonių skirtumai EP politinėse grupėse, nes į viešas diskusijas įsitraukia vis daugiau EP narių.

“Tai gera žinia Lietuvos kelių transporto sektoriui, nes laiko tarpinstitucinėms deryboms lieka vis mažiau. Jau galime neabejoti, kad tokią situaciją nulėmė aktyvi asociacijos “Linava” veikla, bendradarbiavimas su kitomis  asociacijomis ir interesų grupėmis, o taip pat Lietuvos Vyriausybės veiksmai ir jų koordinavimas su kitomis valstybėmis”, – sako T.Garuolis.  Jis dėkoja asociacijos nariams, realiai prisidedantiems siekiant visam Lietuvos transporto sektoriui palankių sprendimų.

T.Garuolis sieks išlaikyti tokį patį aktyvumą iki Europos Parlamento rinkimų. Kaip žinoma, asociacija nuolat aktyviai dirbo, siekdama, kad Mobilumo paketo svarstymas būtų atidėtas kitai EP kadencijai. „Linava“ kartu su kitų septynių šalių vežėjų asociacijomis pasirašė deklaraciją, kuria paragino EP pirmininką A. Tajani ir politinių grupių primininkus nukelti Mobilumo paketo svarstymą kitai kadencijai. Lietuvos, Bulgarijos, Estijos, Vengrijos, Latvijos, Rumunijos, Lenkijos, Maltos vežėjų asociacijos pareiškė protestuojančios prieš Mobilumo paketą, nes jame numatomi reikalavimai diskriminuoja dalies ES šalių vežėjus. Mobilumo paketo priėmimas turėtų labai skaudžių pasekmių transporto verslui periferinėse ES valstybėse.

Asociacija „Linava“ atkreipia dėmesį į neproporcingai neigiamą „Mobilumo paketo“ poveikį Lietuvos ir kitų periferinių ES šalių verslininkams, kurie susidurtų su daug didesnėmis administracinėmis ir finansinėmis sąnaudomis bei sudėtingesnėmis patekimo į rinką sąlygomis nei arčiau ES centro įsisteigę vežėjai. Lietuvos kelių transporto įmonės prarastų konkurencingumą ne tik kitų ES, bet trečiųjų šalių vežėjų atžvilgiu.