LT EN RU
Naujienos

Muitinės departamente aptarti TIR sistemos klausimai

2018 rugsėjo 17

Rugsėjo 14 d. asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius M. Atroškevičius, kartu su sekretoriumi transporto politikai T. Garuoliu ir naujuoju TIR skyriaus vadovu H. Giedriu, apsilankė Muitinės departamente kur susitiko su l.e.p. generalinius direktoriumi J. Miškiniu ir jo pavaduotoju V. Paigozinu. 

Susitikimo metu buvo aptartos TIR sistemos galimybės, perspektyvos, ateities tendencijos ir planuojami darbai. Daug dėmesio buvo skirta elektorinei TIR sistemai – eTIR. Muitinės departamento atstovai pabrėžė, kad būtina ateities planuose nusimatyti eTIR sistemos plėtrą ir vystymą, nes kol kas ši sistema nebuvo įtraukta į prioritetinius planus. „Linavos“ atstovai patikino, kad būtent todėl asociacija ėmėsi veiksmų, kad pristatytų eTIR perspektyvas ir įtrauktų į planus sistemos įgyvendinimo sąlygas ir galimybes.

Taip pat susitikimo metu kalbėta apie įstatymo pakeitimo projektą dėl įgaliotų siuntėjų gavėjų. Atsiliepimus į įstatymo projektą pateikė ir Muitinės departamentas, ir asociacija. Nagrinėti TIR komiteto uždaviniai: TIR knygelių forminimo instrukcijos, projektų pateikimas. Aptarti kiti TIR knygelių įforminimo ir išdavimo ypatumai. Susitikimo metu konstatuota, kad atostogos baigėsi ir metas pradėti rimtus darbus.