LT EN RU
Naujienos

Mūšyje dėl Mobilumo paketo – aktyvūs „Linavos“ veiksmai

2019 vasario 05

Siekiant atidėti Mobilumo paketo svarstymą kitai kadencijai, Europos Parlamente Lietuvos ir periferinių šalių vežėjai, transporto ministrai bei parlamentarai ragina atsižvelgti į numatomas katastrofiškas šio sprendimo pasekmes.

„Linava“ kartu su kitų septynių šalių vežėjų asociacijomis pasirašė deklaraciją, kuria ragina Europos Parlamento (EP) pirmininką A. Tajani ir politinių grupių primininkus nukelti Mobilumo paketo svarstymą kitai kadencijai. Lietuvos, Bulgarijos, Estijos, Vengrijos, Latvijos, Rumunijos, Lenkijos, Maltos vežėjų asociacijos pareiškė protestuojančios prieš Mobilumo paketą, nes jame numatomi reikalavimai diskriminuoja dalies ES šalių vežėjus. Mobilumo paketo priėmimas turėtų labai skaudžių pasekmių transporto verslui periferinėse ES valstybėse.

Dar vienas su Mobilumo paketu susijęs įvykis – Lietuvos, Lenkijos, Vengrijos ir Bulgarijos transporto ministrų kreipimasis į EP pirmininką ir politinių grupių pirmininkus. Ministrai taip pat paragino atidėti Mobilumo paketo svarstymą, siekiant, kad skuboti paskutinės minutės sprendimai nesukeltų neigiamų pasekmių.

„Linavos“ sekretorius transporto politikai Tomas Garuolis padėkojo Lietuvos susisiekimo ministerijai už aktyvią paramą sprendžiant Lietuvos vežėjams labai aktualius klausimus.

„Norėdami įtikinti Briuselį, turime sutelkti visas pajėgas, todėl džiaugiuosi, kad svarstant klausimą dėl Mobilumo paketo jėgas suvienijo verslas ir valstybės institucijos“, – sako T.Garuolis.

Į EP pirmininką kreipėsi ir EP nariai latvis Roberts Zile ir bulgaras Peter Kouroumbashev. Iškilus tam tikriems procedūriniams klausimams ir abejonėms, jie ragina, kad EP pirmininkų sueiga susilaikytų nuo sprendimo dėl Mobilumo paketo svarstymo kol nebus pateiktas teisinis išaiškinimas dėl taikytinų procedūrų. „Linava“ dėl to kreipėsi į visus Lietuvos atstovus EP, taip pat į daugiau nei 130 EP narių iš Lenkijos, Rumunijos, Bulgarijos, Kroatijos, Vengrijos, Latvijos ir Estijos, ragindami kuo skubiau pasirašyti kreipimąsi. Iš viso pasirašė beveik 100 parlamentarų. Iš 11 Lietuvos atstovų šį kreipimąsi pasirašė 8.

Preliminariai EP pirmininkų sueiga sprendimą dėl tolesnio Mobilumo paketo svarstymo turėtų priimti šią savaitę.

Asociacija „Linava“ atkreipia dėmesį į neproporcingai neigiamą „Mobilumo paketo“ poveikį Lietuvos ir kitų periferinių ES šalių verslininkams, kurie susidurtų su daug didesnėmis administracinėmis ir finansinėmis sąnaudomis bei sudėtingesnėmis patekimo į rinką sąlygomis nei arčiau ES centro įsisteigę vežėjai. Lietuvos kelių transporto įmonės prarastų konkurencingumą ne tik kitų ES, bet trečiųjų šalių vežėjų atžvilgiu.