LT EN RU
Naujienos

Naujausi didžiagabaritinio ir (ar) sunkiasvorio transporto vykdymo reikalavimai Lenkijoje

2012 spalio 29

LR ambasada Lenkijos Respublikoje informavo, kad nuo 2012 m. spalio 19 d. įsigaliojo 2011 m. rugpjūčio 18 d. įstatymas, keičiantis Lenkijos kelių transporto įstatymą (toliau – įstatymas): nuo šiol transporto priemonės (jų junginiai), kurių matmenys su kroviniu ar be jo ir (ar) ašies (ašių) apkrova ir (ar) transporto priemonės (jų junginio) leidžiama bendroji masė viršija maksimalius leidžiamus dydžius privalo turėti didžiagabaritinio ir (ar) sunkiasvorio vežimo leidimą.

Didžiagabaritinės ir (ar) sunkiasvorės transporto priemonės gali vykdyti vežimus tik su didžiagabaritinės ir (ar) sunkiasvorės transporto priemonės atitinkamos kategorijos išduotu leidimu.

Didžiagabaritinės ir (ar) sunkiasvorės transporto priemonėms išduodamos septynių kategorijų leidimai.

I ir II antros kategorijos leidimai išduodami dalomiems kroviniams vežti, tuo tarpu III-VII kategorijos leidimai išduodami nedalomiems kroviniams.

Sutinkamai su įstatymo 140ab str. 1 punktu, už didžiagabaritinės ir (ar) sunkiasvorės transporto vykdymą be atitinkamo leidimo gresia nuo 500 zl. iki 15 000 zl. bauda (priklausomai nuo transporto priemonės kategorijos bei pažeidimo rūšies).

Plačiau apie pasikeitimus galima pasiskaityti interneto svetainėje http://www.gitd.pl/aktualnosci/item/65-pojazdy-nienormatywne.

Teisinių aktų bei prašymų gauti leidimus pavyzdžiai interneto svetainėje http://www.gddkia.gov.pl/pl/18/przejazdy-nienormatywne.

Krovininio transporto skyrius